Mansur Yavaş'tan çok sert açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a 31 Mart seçimleri öncesi kurulan kumpas, yeniden dolaptan çıkartıldı. Yavaş, gelişmeleri sert dille eleştirdi

Mansur Yavaş'tan çok sert açıklama

Çocuk istismarı ve evrakta sahtecilikten çok sayıda sabıkası olan şahsı 31 Mart seçimleri öncesi havuz medyası Mansur Yavaş'ı yıpratmak için kullandı. Şahsın sabıka kaydı ortaya çıkınca kumpası buzdolabına kaldıranlar, İstanbul seçimleri öncesi yeniden pozisyon aldı.

FETÖ iltisaklı olduğu yolunda mahkemede verilmiş çok sayıda ifade olan Mehmet Özhaseki'yi Türk milletinin iradesiyle sandığa gömen Mansur Yavaş, AKP'nin ayak oyunlarına çok sert tepki gösterdi.

İŞTE MANSUR YAVAŞ'IN AÇIKLAMASI:

Benzer süreci 31 Mart yerel seçimleri öncesinde de yaşamıştık. Olayın asıl mağduru şahsım olmasına rağmen, seçimi kaybedeceğini anlayan rakibimin ve bazı çevrelerin tamamen algı oluşturma adına yürüttükleri bu çirkin kampanyanın kalıntılarını yaşıyoruz. Savcılığın “soruşturma açılmasına gerek yoktur” dediği bir hukuki süreç ile ilgili, Adalet Bakanlığı’nın yaptığı görev değişiklikleri sonrası konunun seçim sonrası da yeniden gündeme gelmesi oldukça üzücüdür.

MİLLETİN İRADESİ SANDIĞA YANSIDI

Hukuki açıdan yaptığı sahtekarlıklar kanıtlanmış, hakkında yüz kızartıcı suçlar dahil olmak üzere birçok konuda dava açılmış olan bu şahsa yapılan her desteğin, toplum vicdanında büyük yaralar açtığı ortadadır. Nitekim, bu mesnetsiz iddialara en büyük cevabı 31 Mart günü aziz milletimiz vermiş ve tüm bu karalama kampanyalarına karşı şahsımı Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine getirmiştir.

MAL VARLIĞIMI KAMUOYUYLA PAYLAŞTIM

Ben iki dönem Belediye Başkanlığı yaptım. Üç dönem ise T.C. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday oldum. Türkiye’de şeffaflık bildirgesini imzalayan ilk aday olarak, şahsımın ve ailemin mal varlığını da kamuoyuyla paylaştım. Bu anlayışım ömrüm vefa ettiği sürece değişmeden devam edecektir.

ZAMANLAMA MANİDAR

Adalet toplumun vicdanıdır. Hem hukuki açıdan, hem toplumsal açıdan defalarca yargılanan bu şahsın şu anda olması gereken yer bellidir. Aksine, yine hukuki ve toplumsal açıdan şahsımla ilgili ise olumsuz tek bir hüküm bulunmamaktadır. T.C. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlamamın üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, yaptığımız çalışmaların kamuoyunda büyük bir takdir gördüğü bu dönemde yaşanan bu gelişmeyi, oldukça manidar olarak değerlendiriyorum.

VERDİĞİMİZ TÜM SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUZ

Göreve gelir gelmez, söz verdiğimiz üzere, sergilediğimiz şeffaf, denetlenebilir, israftan uzak, adil ve halktan yana belediyeciliğin birilerini rahatsız ettiği muhakkaktır. Bu komplo sürecinin devam etmesi için, dayanaksız iddialara çeşitli düzenlemelerle kılıflar uydurulacağı ve yargısal süreçlere müdahale edildiği/edileceği hususları kamuoyunda yaygın bir şekilde muarızlarımızca konuşulmaktadır. BU SÜRECİ YAKINDAN TAKİP ETTİĞİMİZİN VE GELİŞMELER HAKKINDA YAKINDA KAMUOYUNA DETAYLI BİLGİ VERECEĞİMİZİN ALTINI ÇİZİYORUM.

HELAL YOLDAN AYRILMAYACAĞIZ

Tutturduğumuz helal yoldan asla ayrılmayacağız. Halkımızın dünle bugün arasında karşılaştırma yapma imkanına kavuşmuş olması günah sahiplerini ürkütse de, onları seçim öncesi metotlara başvurmaya itse de, biz hukuktan ve doğru yoldan ayrılmayacağız. Artık onlar da halkımızın takdirine saygı duymalı ve Ankara’yı bundan böyle hazımsızlığın, komploculuğun, adaletsizliğin değil; dürüstlüğün, şeffaflığın, adaletin ve kardeşliğin yöneteceğini bilmelidir.

Mansur YAVAŞ

T.C. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 21:36
YORUM EKLE