Mansur Yavaş'tan dikkat çeken atama

Geçen mayıs ayında EGO Genel Müdür Yardımcılığı’na 15 Temmuz gazisi, emekli emniyet müdürü Fatih Eryılmaz’ı atayan Yavaş, EGO Genel Müdürlüğü’ne de bugün Yüksek Metalurji Mühendisi Nihat Alkaş’ı getirdi

Mansur Yavaş'tan dikkat çeken atama

CİDDİGAZETE

EGO Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden göreve gelişine dair bir mesaj yayımlayan Nihat Alkaş, şunları kaydetti:

"17.06.2019 tarihi itibarı ile Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından EGO Genel Müdürlüğünü yürütmek üzere görevlendirilmiş bulunmaktayım.

Başkentimizin değerli halkına ulaşım hizmetleri sunan EGO gibi köklü bir kurumun başında olmanın heyecanını taşıyorum. Bugüne kadar özveri ile Ankara halkına toplu taşıma hizmeti götürmüş tüm personelimiz ile birlikte, bugünden sonra bu güzel şehrin her noktasında modern, yeni teknolojilere uyumlu, disiplinli ve kaliteli ulaşım hizmeti anlayışını hâkim kılmak amacıyla çalışacağız. Sahip olduğumuz kurumsal hafızamız, yetkin ve tecrübeli personelimiz, heyecanımız ve isteğimizin bizi hedefimize ulaştıracağına inancım tamdır. Kıymetli Ankara halkına hizmet ediyor olmanın bilinciyle, sürdürülebilir ulaşım hizmeti sunma hedefi ve şeffaf yönetim anlayışımız sayesinde Ankara’nın ulaşım hizmetlerinde örnek bir şehir haline gelmesini sağlayacağımıza inanıyorum. Süreç itibarı ile meşakkatli, ancak sonuçları itibarı ile keyifli olacağını bildiğim bu yolda bizden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a, gayretli çalışmaları ve tecrübeleri ile hedeflerimize katkı sağlayacak Genel Müdürlüğümüz personeline, takdirleri ve eleştirileri ile bize eşlik etmelerinden her daim mutluluk duyduğumuz kıymetli Ankara halkına ve de tüm paydaşlarımıza teşekkürü borç bilir, saygılarımı sunarım.”

NİHAT ALKAŞ KİMDİR?

1960 yılında Malatya’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümü'nden 1982 yılında mezun oldu. Aynı dalda, ABD’de Wayne State Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi aldı. Söz konusu eğitim esnasında üniversitede malzeme bilimi asistanlığı yaptı.

Etibank Antalya Ferrokrom tesislerinde yüksek mühendis olarak çalışma hayatına başladı. Etibank Genel Müdürlüğü'nde Proje Mühendisi, DPT ve Hazine Müsteşarlıklarında, Ekonomi Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlıklarında uzman/şube müdürü/daire başkanlığı görevlerinde bulundu. Eti Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş’nde Denetleme Kurulu üyesi, 2001-2004 yılları arasında T.C Berlin Büyükelçiliğinde Ekonomi Müşaviri olarak görev yaptı.

17.06.2019 tarihinde EGO Genel Müdürlüğünü yürütmek üzere görevlendirildi.

İleri düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilen Alkaş evli ve iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 23:55
YORUM EKLE