Mansur Yavaş'tan Gökçek'e 'kırmızı kart'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim döneminde verdiği sözü yerine getirdi ve hafriyat gelirlerinin Gökçek ailesine ait Osmanlıspor'a aktarılma işini sonlandırdı

Mansur Yavaş'tan Gökçek'e 'kırmızı kart'

CİDDİGAZETE

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim döneminde vatandaşlara verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye başladı... Mansur Yavaş, ilk şoku, müstafi belediye başkanı Melih Gökçek'e yaşattı! Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Gökçek ailesinin sahibi olduğu Osmanlıspor'a bağlanan hortumu kesti. Gökçeklerin sahibi olduğu özel şirket statüsündeki Osmanlıspor'a, bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden kaynak aktarılmayacak.

Akşam saatlerinde alınan karar, Ankara'da bundan sonra nasıl bir yönetim anlayışının hakim olacağını da gösterdi. www.ciddigazete.com

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, vatandaşlara verdiği sözü tuttu...

SEÇİM DÖNEMİNDE SÖYLEMİŞTİ

Mansur Yavaş, seçim döneminde katıldığı bir televizyon programında, Gökçeklerin sahibi olduğu Osmanlıspor'a aktarılan parayı Ankaralılar için yatırıma dönüştüreceğini söylemişti. Yavaş, canlı yayında şu açıklamayı yapmıştı:

"Bize 'Kaynak nereden bulacaksınız?' diye soruyorlar. Hafriyat gelirleri Osmanlıspor'a verildi. Günlük 15-20 milyar gelir vardı oradan. Bilboard gelirleri vardı. Bunlar belediyelere verilseydi kaynak oluşurdu. Biz bunların tamamını Ankaralılar için kullanıp yatırımlarımıza kaynak oluşturacağız."

İŞLEMLER ANFA ÜZERİNDEN YAPILDI

Ankara'nın hafriyat işi, belediye şirketi ANFA üzerinden Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in sahibi olduğu Osmanlıspor'a verilmiş, Osmanlıspor da ihaleyi bir alt şirkete devredip komisyon almıştı. Melih Gökçek, gelirin abartılmamasını, yıllık 5 milyon lira civarında bir para olduğunu söylemişti.

25 yıl Ankara'yı yöneten AKP'li Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifa ettirildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER