Mansur Yavaş'tan olağanüstü toplantı çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yeni başkanı, Büyükşehir Belediye Meclisi'ne yarın (cumartesi günü) olağanüstü toplantı çağrısı yaptı

CİDDİGAZETE

Ankara'yı beş yıl boyunca yönetecek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mazbatasını aldıktan sonra hızlı bir çalışma temposuna girdi.

Pazartesi gününden beri neredeyse Büyükşehir Belediyesi'ndeki makamında sabahlayan ve kurmaylarıyla yeni yapılanmanın temellerini atan Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclisi'ni yarın (cumartesi günü) saat 14.00'te olağanüstü toplantıya çağırdı.

31 Mart seçimlerinden sonra ilk kez toplanacak olan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Meclis'in iki başkan vekili seçimi yapılacak.

BAŞKAN YAVAŞ, ŞAMPİYON GÜREŞÇİLERİ KABUL ETTİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan ASKİ Sporlu Taha Akgül, Mustafa Kaya, Süleyman Atlı ve ikinciliği elde eden Selahattin Kılıçsallayan'ı kabul etti.

Kabülde konuşan Yavaş, sporu teşvik etmek gerektiğine dikkati çekerek, "Evlere yakın yerlerde tesisleri çoğaltmamız lazım. Amacımız 1,5 milyon kişiye spor yaptırmaktır" ifadelerini kullandı.

Şampiyon güreşçiler, başarılarını Başkan Mansur Yavaş'la birlikte pasta keserek kutladı.

MANSUR YAVAŞ'A KUR'AN-I KERİM VE TÜRK BAYRAĞI HEDİYE EDİLDİ

Kabulde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a, ASKİ Spor Kulübü Başkanı Mehmet Genç tarafından Kur'an-ı Kerim, milli takım forması, Türk Bayrağı ve plaket hediye edildi.

Erkekler serbest stil 125 kiloda Avrupa Şampiyonluğu'na ulaşan Taha Akgül de kabulde, 50-60 senelik tarihi bir olayı gerçekleştirdiklerini belirtti.

A Milli Takım Antrenörlerinden Abdullah Çakmar da madalyaları, "Türkiye'ye, Ankara'ya ve sizlere hediye ediyoruz" diyerek görüşlerini paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER