Mansur Yavaş tüm izinleri iptal etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sağanak yağış nedeniyle oluşan sel felaketinde daha büyük mağduriyetler yaşanmaması için ilgili belediye personelinin izinlerini iptal etti

Mansur Yavaş tüm izinleri iptal etti

CİDDİGAZETE

Melih Gökçek döneminden kalan çarpık yapılaşmanın mirası bugünkü sağanak yağışta bir kez daha kendisini gösterdi. Başkent genelinde etkili olan şiddetli yağışta caddeler adeta göle döndü, yaşanan sel felaketinde üç vatandaş hayatını kaybetti.

Afet karşısında tüm tedbirleri alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da ilgili tüm personelin izinlerinin kaldırıldığını duyurdu.

İşte Başkan Mansur Yavaş'ın konuyla ilgili açıklaması:

Kıymetli hemşehrilerim;

Başkentimizde kuvvetli yağış sonrası meydana gelen su taşkınları nedeniyle, İtfaiye ve ASKİ ekiplerimizin izinleri iptal edilmiş olup, ilgili birimlerimizin tamamı sahada yaşanan ve yaşanması muhtemel olaylara müdahale etmektedir.

Bununla birlikte, Fen İşleri ve Kent Estetiği Daire Başkanlığımız'a bağlı ekipler de vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak adına çalışmalarını sürdürmektedir.

153 Mavi Masa ekiplerimizin de izinleri iptal edilmiş olup, vatandaşlarımızın ihbarlarını ve taleplerini iletmesi için 24 saat esası ile hizmet vermektedir.

Tüm metropol ilçe belediye ekipleri ile birlikte, beklenenin yaklaşık 5 katı kadar gerçeklesen yağış ve yaşanan felaketin kötü sonuçlarını azaltmak için teyakkuz halindeyiz.

Belediyemizde kurulan koordinasyon ekibi ise süreci olağan duruma dönene kadar yakından takip edecektir.

Değerli Ankaralılar;

Bizler hiçbir mazerete sığınmadan, kentimizin yıllarca ihmal edilmiş altyapı hizmetlerini sağlamak için projelerimizi ivedilikle hayata geçireceğiz.

Bu konuda tespitlerimiz tamamlanmış olup, eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar başlatılmıştır.

Ankara'mızın altyapı sorununu kalıcı olarak çözmek bizim önceliğimiz olacaktır.

Bu suretle, hayatını kaybeden kıymetli hemşehrilerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Mansur YAVAŞ

Ankara Büyük şehir belediye başkanı.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 01:26
YORUM EKLE