Mehmet Ağar için helikopter pistini MHP'li isim yaptırdı!

Hakkında çok sayıda şaibeli iddia olan Mehmet Ağar, tutuklu olduğu cezaevine helikopter pistini şu an MHP Aydın İl Başkanı olan dönemin Nazilli Belediye Başkanı Haldun Haluk Alıcık'ın yaptırdığını söyledi

Mehmet Ağar için helikopter pistini MHP'li isim yaptırdı!

CiddiGazete- Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Yalıkavak Marina'ya çöküldüğü iddiaları ile gündeme gelen Azeri iş insanı Mübariz Mansimov, İçişleri eski bakanı Mehmet Ağar'a yönelik iddialarda bulunmuştu. Ağar'dan aylar sonra Mansimov'a cevap geldi.

Türkiye aylarca organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in ifşaatlarını konuşmuş; birçok isim Türkiye'nin gündemine girmişti.

Bu isimlerden biri Azeri iş insanı Mübariz Mansimov, diğeri de İçişleri eski bakanı Mehmet Ağar'dı.

"BEN OLMASAM MAFYA ÇÖKERDİ"

Mehmet Ağar'ı, FETÖ davasında ceza alıp tahliye edilen Palmali Holding'in sahibi Mansimov'a "kumpas kurmakla" suçlayan Sedat Peker'in iddiasına göre, Mehmet Ağar, Mansimov'u tehdit ederek Bodrum'daki Yalıkavak Marina'ya el koymuş, Ağar da Marina ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ben olmasam mafya çökerdi" ifadesini kullanmıştı.

O sırada Mehmet Ağar Bodrum Yalıkavak'ın yönetim kurulu başkanı, oğlu AKP milletvekili Zülfü Tolga Ağar da yönetim kurulu üyesiydi.

"AĞAR'I MİLLİYETÇİ BİLİYORDUM"

Son olarak geçtiğimiz Mart ayında Independent Türkçe'den Can Bursalı'ya konuşan Mansimov ise "Mehmet Ağar'la ilişkiniz neden bozuldu?" sorusuna "Devam etmek istemedim, yanımda istemedim, ayrıldı" cevabını vermişti.

"Ben Mehmet Ağar'ı milliyetçi biliyordum" diyen Mansimov, "Daha doğrusu birileri beni tanıştırmıştı zamanında. O günler de en kötü günleriydi, soruşturma geçiriyordu. Davaları sürüyordu. Milliyetçi olarak destek olmaya çalıştım. Başka bir şey yok" ifadelerini kullanmıştı.

MEHMET AĞAR'DAN AYLAR SONRA CEVAP

İçişleri eski bakanı Mehmet Ağar, Azeri gazeteci Eynulla Fatullayev'e yaşananlara dair ve Mansimov ile aralarında geçenlere ilişkin açıklama yaptı.

"İyi kötü bir ekmek tuz yemişiz. Biz böyle bir kahpelik yapmayız. Kimsenin arkasından da konuşmayız. Konuştuklarının hepsi yalandır aşağı yukarı" diyen Mehmet Ağar, "Bir tanesine cevap vereyim" ifadelerini kullanarak şöyle dedi:

BELEDİYE BAŞKANI CEZAEVİNE NEDEN HELİKOPTER PİSTİ YAPTIRDI?

"Diğerlerini ciddiye bile almıyorum. Ben cezaevinde yatarken cezaevine helikopter pisti yaptırdığımı söyledi. Onu yaptıran o dönemki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır. Hangi bir yalanını söyleyeyim çok. Onun için bana yakışmaz. Çünkü onun düştüğü seviyeye düşmek bizim işimiz değil. Kendi kendine konuşuyor. Bizim meselelerimiz ciddi meselelerdir. Devletin meseleleridir. Milletin meseleleridir. Boş boş şeyler konuşuyor."

YORUM EKLE