Mehmet Aslan'dan 'Fatih Tezcan' uyarısı!

Kripto FETÖ'cu Fatih Tezcan, Atatürk için "Millet'in Egemenliği'nden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm düşmanı" ifadesini kullandı. İYİ Partili Mehmet Aslan, "Ya tutuklarsınız, ya da çöplükten toplarsınız" karşılığını verdi

Mehmet Aslan'dan 'Fatih Tezcan' uyarısı!

CİDDİGAZETE

İYİ Partili Mehmet Aslan, Türkiye'nin kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'e ilişkin sözleri nedeniyle Fatih Tezcan'a sosyal medyadan tepki gösterirken, "Ya tutuklarsınız ya da çöplükten toplarsınız!" dedi.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hayranı Fatih Tezcan, bugün Twitter hesabından Yeni Şafak gazetesinin 29 Ekim'e özel hazırlanan manşetini eleştirirken, "Cumhuriyet'i getiriyorum yalanıyla başa geçtikten sonra Devlet ve Millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur'dan kaçan, Millet'in Egemenliği'nden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm Düşmanını, 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi..." diye twit attı.

SAVCILAR BU FETÖ'CUYU NEDEN ALMIYOR?

Tezcan'ın paylaşımı sosyal medyada tepki çekerken, İYİ Partili Mehmet Aslan, Tezcan'ın paylaşımına ilişkin, "Bu vatan haini şerefsizi ya tutuklarsınız ya da çöplükten toplarsınız!" dedi.

FETÖ'cu Fatih Tezcan hakkında geçmişte attığı tweetler nedeniyle 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'a aykırılık iddiasıyla soruşturma başlatılması talep edilmişti.

Söz konusu suça 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilebiliyor. Suçun basın yoluyla işlenmesi sonucu ceza yarı yarıya artırılıyor.

Cumhuriyet savcılıkları, Fatih Tezcan'ın FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i öven twitleri için de Atatürk'e hakaret içeren sosyal medya paylaşımları için de kanuni süreç başlatmadı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 04:41
YORUM EKLE