Melih Gökçek'e bir dava daha

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın mahkeme başvurusunda Melih Gökçek tarafından Altay'ın yapmadığı bir açıklama üzerinden oluşturulan algıyla kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu belirtildi

Melih Gökçek'e bir dava daha

CiddiGazete- CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanı Melih Gökçek’in 11 Haziran’da sosyal medya hesabından kendisi hakkında “Erdoğan Libya petrollerinin peşinde. Buna izin vermeyiz” ifadesini söylemiş gibi göstermesi ve bunun üzerinden hakaret etmesi gerekçesiyle tazminat davası açtı.

Cumhuriyet'in haberine göre; Altay’ın mahkeme başvurusunda yapmadığı bir açıklama üzerinden oluşturulan algıyla kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu gerekçesiyle 30 bin liralık manevi tazminat talep edildi.

Başvuruda, Gökçek’in söz konusu iftirayı içeren tweet paylaşımlarıyla CHP’li Altay’ın hedef gösterilmesinin ardından hükümete yakın pek çok yazarın da aynı konu üzerinden algı yaratmaya çalıştığı belirtildi.

Başvuruda, Yenişafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’ün bu konu üzerinden Altay’a “vatan haini” dediği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 12:48
YORUM EKLE