Melih Gökçek oğlu için pazarlık yapıyor

Yerel seçim yaklaşırken en çok gündem yaratan haber MHP'nin Melih Gökçek'i aday göstereceği iddiası oldu. Aslında mesele Melih Gökçek'in adaylığı değil, Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in Keçiören'den aday gösterilmesi. Konuyla ilgili hem MHP, hem de AKP ile pazarlık yapılıyor

Melih Gökçek oğlu için pazarlık yapıyor

CİDDİGAZETE

Siyaset arenasında gözler, mart ayında yapılacak yerel seçimlere çevrildi. CHP'nin belediye başkan adayları tartışılırken, AK Parti’de görevden alınan Belediye Başkanı Melih Gökçek’in MHP tarafından aday gösterilmek istemesi kulisleri hareketlendirdi.

GÖKÇEK'İN ADAY OLMASI BEKLENMİYOR

Bu konuda hâlâ belirsizlik sürse de Gökçek’in gerçekten aday olması beklenmiyor. Siyaset koridorlarında, Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’i Keçören Belediyesi için hem AKP’ye, hem de MHP'ye pazarlık unsuru olarak sunduğu konuşuluyor.

BABASININ İZİNDE

Melih Gökçek, daha önce Keçiören Belediye Başkanlığı yapmış, ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu. Kaynağı açıklanamayan bir parayla Beyaz TV ve milyar dolarlara ulaşan mali büyüklükle hatırı sayılır bir servetin sahibi olan Gökçek ailesi topyekün FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e övgü mesajlarıyla da gündeme gelmişti.

Osman Gökçek de babası gibi FETÖ elebaşında övgüyle söz eden onlarca tweet atmıştı.

Osman Gökçek, zaman zaman MHP Gene Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret edip bunu sosyal medya hesabından da paylaşıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER