Mesele işsizlik değil yeğen!

“Cuma günü camiye gittiğimde camiden arabama sağdan soldan gelen iş talepleri nedeniyle geçemiyorum” diyen Diyarbakır Valisi Karaloğlu, sorunun "işsizlik değil, iş beğenmemezlik" olduğunu söyledi

Mesele işsizlik değil yeğen!

CiddiGazete- Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantı salonunda gerçekleştirilen, 'Mesleki Eğitime Erişim Seferberliği’ programında bir konuşma yaptı. Konuşmasında, “5 aydır Diyarbakır'dayım, en çok talep iş konusunda geliyor” ifadelerini kullanan Vali Karaloğlu şunları söyledi:

“Cuma günü camiye gittiğimde camiden arabama sağdan soldan gelen iş talepleri nedeniyle geçemiyorum. İş talep edene 'Ne iş yaparsın' diye soruyorum, 'Her işi yaparım' diyor. Her işi yapan adam hiçbir işi yapamaz. İnsanların yapabileceği şeyler sınırlıdır. Bir mesleğiniz olur, o mesleğin peşinde koşarsınız. Bu 'Her işi yaparım' diyen arkadaşları alacağız, mutlaka bir meslek sahibi yani altın bilezik sahibi yapmamız lazım ki o da iş bulurken kolay iş bulsun. Sanayiciler nitelikli işçi bulamadıkları için dert yanıyor. Küçük sanayi sitesindeki esnaf ise çırak bile bulamadığını söylüyor. Sokaklar işsiz dolu, peki bu nasıl oluyor? O zaman mesele işsizlik değil; mesele mesleksizliktir, mesele iş beğenmemezliktir. Onun için işsizlerimize meslek öğretmek durumundayız."

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 13:53
YORUM EKLE