Mesut Yılmaz hastaneye kaldırıldı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı ve Yurt Gazetesi yazarı İsmet Orhan'ın sosyal medya hesabından yaptığı "Mesut Yılmaz" paylaşımı dikkat çekti. Ali Babacan da Yılmaz'ın hastaneye kaldırıldığını duyurdu

Mesut Yılmaz hastaneye kaldırıldı

CiddiGazete- Özel bir hastanede 5 Mayıs'ta beyin ameliyatı geçiren eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın sağlık durumu ile ilgili ortaya atılan iddia olay yarattı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı ve Yurt Gazetesi yazarı İsmet Orhan, sosyal medya hesabından Mesut Yılmaz'ın sağlık durumuyla ilgili paylaşımda bulundu.

İsmet Orhan, Mesut Yılmaz'ın sağlığından ümit kesildiğini belirtti.

Orhan, "Her şeye rağmen, Medeni duruşu vardı... Cumhuriyet değerlerine saygılıydı... Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın sağlığından umut kesildiğini öğrendim doktorlarından..." diye yazdı.

Orhan'ın paylaşımı şöyle; "2017 yılında oğlu Yavuz Yılmaz'ı kaybeden Mesut Yılmaz, bu sene beyin ameliyatı geçirmiş ve sağlık durumunun iyi olduğu ifade edilmişti. 72 yaşındaki Mesut Yılmaz Anavatan Partisi kurucu üyeleri arasında yer almıştı."

ALİ BABACAN: HASTANEYE KALDIRILDI

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da sosyal medya hesabından eski Başbakan ve eski ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Yılmaz'ın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Babacan, Twitter hesabı üzerinden şunları kaydetti:

"Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın hastaneye kaldırıldığını üzülerek öğrendim.

Yılmaz’a acil şifalar diliyor, ailesine de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

MESUT YILMAZ KİMDİR?

72 yaşındaki Mesut Yılmaz, Anavatan Partisi kurucu üyeleri arasında yer almıştı. İlk defa 1983 Türkiye genel seçimlerinde ANAP Rize milletvekili olarak meclise girdi. 1986 ve 1990 yılları arasında Turgut Özal tarafından kurulan hükümetlerde Dışişleri Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yaptı.

ANAP Genel Başkanı Yıldırım Akbulut’un istifasının ardından 1991 yılında yapılan kongrede yeni genel başkan seçilerek başbakan oldu.

1995 Türkiye genel seçimlerinin ardından kurulan koalisyon hükümetinde tekrar başbakan olarak görevlendirildi.

1997-1999 yılları arasında da başbakan olarak görev yaptı. 2000-2002 yılları arasında DSP-MHP-ANAP koalisyonunda devlet bakanı ve başbakan yardımcısı olarak yer aldı.

Partisi 2002 seçimlerinde meclise giremeyince istifa etti. 2007 genel seçimlerinde Rize’den bağımsız milletvekili olarak Meclise girdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 19:13
YORUM EKLE