Metin Külünk'ten 2. Bahçeli vakası!

AK Parti Milletvekili Metin Külünk, CHP-İYİ Parti-Saadet Partisi-Demokrat Parti arasında kurulan ittifakın, 15 Temmuz'un siyasi ayağı olduğunu iddia etti

Metin Külünk'ten 2. Bahçeli vakası!

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, CHP-İYİ Parti-Saadet Partisi-Demokrat Parti arasında kurulan ittifakın, 15 Temmuz'un siyasi ayağı olduğunu iddia etti.

Metin Külünk, FOX TV'de İlker Karagöz'e Çalar Saat'in konuğu oldu. Burada 24 Haziran hakkında değerlendirmelerde bulunan Külünk, muhalefetin kurduğu ittifak için şu iddialarda bulundu:

"Kurdukları backgroundlara bakacaksınız. Hangi temelde buluştuklarına bakacaksınız? Tek temeli var, 15 Temmuz'un siyasi ayağını devam ettirmek. 15 Temmuz'un silahlı kanadının başaramadığını, dördünü bir araya getirerek ittifak üzerinden Türkiye'yi Erdoğansızlaştırmak, Erdoğansız siyaset, Erdoğansız Türkiye hedefine ulaşmak için 15 Temmuz'un devamı olan bir modeldir."

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün iddiaları üzerine adı geçen isimler için yaptığımız araştırmada, FETÖ lideriyle fotoğrafı olan sadece bu siyasetçilerin görsellerine ulaşabildik. Fotoğrafta yer alan 12 AK Partili milletvekili, 24 Haziran'da yapılacak erken genel seçimlerde yeniden aday oldu.

"TÜRKİYE'Yİ ERDOĞANSIZLAŞTIRMAK ÜZERE HAREKET HALİNDELER"

Külünk, İlker Karagöz'ün '15 Temmuz'un siyasi ayağı olarak karşı ittifakı mı görüyorsunuz?' sorusuna da şu cevabı verdi:

"Hiç tereddütsüz. 15 Temmuz'da silahlı kanadının başaramadıklarını siyasal ittifak üzerinden Türkiye'yi Erdoğansızlaştırmak üzere hareket halindeler."

CG/ÖZEL HABER

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 15:49
YORUM EKLE