'Mevziden çıkmayın' diyen valiye ne oldu?

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, “Askerimiz 2013'te PKK’lı hainlerin yerini belirledi ve tam operasyon yapacaklardı ki Van Valisi ‘Mevziden çıkmayın’ dedi. Jandarma da bu tutanağı tuttu. Peki o valiye ne oldu” dedi

'Mevziden çıkmayın' diyen valiye ne oldu?

CiddiGazete- CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, bugün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde yer alan Gara’da gerçekleştirilen operasyonu eleştirdi.

Jandarma tarafından 2013 yılında tutulan bir tutanağı gösteren Antmen, “Askerimiz 2013'te PKK’lı hainlerin yerini belirledi ve tam operasyon yapacaklardı ki Van Valisi ‘Mevziden çıkmayın’ dedi. Jandarma da bu tutanağı tuttu. Peki o valiye ne oldu? Daha önemli bir göreve atanarak Diyarbakır Valisi yapıldı! İşte AKP terörle böyle mücadele ediyor!” diye konuştu.

Alpay Antmen’in açıklamaları şöyle:

BUNUN BİR BEDELİ OLMAYACAK MI?

“Bunun sorumluluğu kimde? Cumhurbaşkanı Erdoğan hani müjde verecekti ama veremedi. Demek ki ortada koca bir başarısızlık var. Bunun bir bedeli olmayacak mı? Şehitlerimizin sorumluluğunu kim üzerine alacak? İstanbul’da yerel seçimleri kazanmak için terör örgütü üyesini TRT’ye çıkaranlar, Öcalan’ın mektubunu okutanlar bunlar değil mi?

Oslo’da, Habur’da PKK ile görüşen bunlar değil mi? Ben dün bir soru önergesi ile de hem Milli Savunma Bakanı hem de İçişleri Bakanı’na bazı sorular yönelttim. Çok net olan bu soruları sizlerle paylaşmak istiyorum:

VALİ “MEVZİDEN ÇIKMAYIN” DEDİ

Askerimiz 2013'te PKK’lı hainlerin yerini belirledi ve tam operasyon yapacaklardı ki Van Valisi, ‘Mevziden çıkmayın’ dedi. Jandarma da bu tutanağı tuttu. Peki o valiye ne oldu?

Daha önemli bir göreve atanarak Diyarbakır Valisi yapıldı! İşte AKP terörle böyle mücadele ediyor! Bakın bu da tutanağı. Buyurun.

Şimdi insan sormadan edemiyor: Acaba 13 evladımızı ve 3 askerimizi Gara'da şehit edenlerin arasında valinin talimatı ve engeli ile kurtulan PKK'lılar da var mıydı?

Bugüne kadar iktidarın ‘Terör örgütüne dokunmayın’ talimatı ile kaç operasyon durduruldu ve bu sayede kaç PKK'lı kurtuldu? Bu kurtulan PKK'lılar kaç evladımızı şehit etti Durdurulan operasyon kararlarının kaçı merkez yönetimce, kaçı valilerce alınmıştır?

İKTİDARIN TROL ORDUSU

Utanç verici başka bir şey de iktidarın trol ordusu. İletişim Başkanlığı’na bağlı bu paralı troller asker ve polislerimiz rehin alındıklarında onları neredeyse vatan hainliği ile suçluyorlardı. Şimdi de utanmadan, sıkılmadan şehitlerimize başsağlığı dileyen tweetler atıyorlar. Yazıklar olsun. Türkiye, tarihinde hiçbir zaman bu kadar aymazlığı, utanmazlığı, yüzsüzlüğü bir arada görmemiştir.

KILIÇDAROĞLU’NUN 5 SORUSU

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmasında çok önemli 5 soru sordu. Bizler Cumhuriyet Halk Partili Milletvekilleri olarak Genel Başkanımızın sorularını sormaya ve yanıtlarını alana kadar da bu soruların peşine düşmeye devam edeceğiz. İktidar bu 5 sorunun yanıtını versin:

1) Bölücü terör örgütünün tam 5,5 yıl elinde tuttuğu vatan evlatlarını kurtarmak için 2015 tarihinden bu yana Başbakan olarak ya da Cumhurbaşkanı olarak ne yaptınız?

2) Terör örgütünün başı Abdullah Öcalan’dan seçimlerde size yardımcı olması için mektup dilenirken, neden vatan evlatlarının serbest bırakılması için çağrı yapmasını istemediniz İstanbul seçimleri sizin için 13 vatan evladından daha mı kıymetliydi?

3) Yıllarca “Dostum Trump” diye böbürlenip durdunuz. Neden dostluğunuzu, vatan evlatlarımızı terör örgütünün elinden kurtarmak için kullanmadınız?

4) Daha önce benzer hadiselerde sorunun çözümünde büyük katkıları olmuş İnsan Hakları Vakfı, İnsan Hakları Derneği ve Mazlum-Der gibi ulusal ve uluslararası insan hakları örgütlerine, terör örgütünün elinde tuttuğu evlatlarımıza zarar gelmemesi ve serbest bırakılmaları için en azından çağrıda bulunmak hiç mi aklınıza gelmedi?

5) Rize’de yaptığınız açıklamalarda sınır ötesi operasyonun hedeflerinden birinin de şehit olan 13 evladımızın kurtarılması olduğunu ancak başaramadığınızı söylediniz. 13 vatandaşımızın kurtarılması amacıyla başlatılan operasyondaki başarısızlığı kim üstlenecek? Bu işin sorumlusu kim?”

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 15:41
YORUM EKLE