MHP, AKP'nin mayasını bozdu

AKP'de dört dönem milletvekilliği yapan Ayhan Sefer Üstün, "Ak Partililer ülkücü gibi düşünmeye başladılar. MHP, benim partimin mayasını bozuyor" dedi

MHP, AKP'nin mayasını bozdu

CİDDİGAZETE

AKP'de 4 dönem milletvekilliği ve genel başkan yardımcılığı yapan, eski Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, "Ak Partililer neredeyse artık bir MHP'li, bir ülkücü gibi düşünmeye başladılar" dedi. "Benim için en büyük sıkıntı bu" diyen Üstün, "Ak Parti'nin demokrat bir yapısı vardı" ifadesini kullanarak partisinin MHP ile ittifakını eleştirdi.

Çağlar Cilara'nın YouTube kanalına konuk olan Üstün, partisinin MHP ile ittifakına dair açıklamada bulundu.

MAYA BOZULDU

MHP'nin, AKP'nin mayasını bozduğunu ileri süren Üstün, "MHP ile ittifakın bize bir faydası yok. MHP, benim partimin mayasını bozuyor. Bir zaman gelecek elinde MHP'lileşmiş, aşırı sağa kaymış bir parti kalacak. Bizi dinlemek varken Perinçek dinleniyor" diye konuştu.

UCUBE SİSTEM

Üstün, Türkiye'de uygulanan başkanlık sistemine ise "ucube sistem" benzetmesi yaparak ağır eleştirilerde bulundu. Üstün, "Ucube parlamenter sistemden kaçalım derken başka bir ucube sisteme yakalandık. Burada kuvvetler ayrılığının olmadığı, parlamentonun iyice güdükleştiği bir sistemle karşı karşıyayız, bu sistem başkanlık sistemi değil" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE