'MHP bakanlık istemiyor!'

Erkan Akçay'a, "Kabine değişikliğinde MHP'ye bakanlık verilecek mi?" diye soruldu. Akçay, "Bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak gündemimizde böyle bir konu söz konusu değil" dedi

'MHP bakanlık istemiyor!'

CİDDİGAZETE

MHP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Akçay, ülkeyi yöneten kadrolara talip olmadıklarını söyledi. MHP Manisa İl Başkanlığı'nda arife günü düzenlenen bayramlaşma töreninde bir gazetecinin, "Bayram sonrası kabine değişikliği ve bazı bakanlıkların MHP'ye verileceği" yönünde iddialar olduğunu sorması üzerine Akçay şunları söyledi: "Bizim ne bir beklentimiz var ne de biraz evvel de bahsettim Cumhur İttifakı adı üstünde milli bir ittifaktır. Hiçbir pazarlığa, çıkara, al ver pazarlığına dayanmayan, artık açık seçik katmerli bir şekilde ortaya çıkmışken, bunu tartışmak abesle iştigaldir. Sayın Cumhurbaşkanı Hükümette birlikte mesai yapacağı sayın bakanları bundan evvel de eski sistemde nasıl yapıyorsa onun takdirini yapacaktır. Bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak gündemimizde böyle bir konu söz konusu değildir."

İYİ PARTİ'DEKİ ÜLKÜCÜLERE ÇAĞRI

Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'nin, İYİ Parti'ye geçen ülkücülere geçen hafta yaptığı çağrıya da değinen Akçay, "Fikren bizimle beraber olmalarına rağmen fiziken ayrı düşmüş arkadaşlarımızı da tekrar yuvamıza, Milliyetçi Hareket Partisi'ne davet ediyoruz bu bayram vesilesiyle" diye konuştu.

YORUM EKLE