MHP buna da 'Hayır' der mi?

İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu ve Lütfü Türkkan, 1977 yılında şehit edilen Bingöl Belediye Başkanı MHP’li Hikmet Tekin’in adının havalimanına verilmesi için TBMM’ye önerge sundu. Önergeye Cemal Enginyurt destek verdi

MHP buna da 'Hayır' der mi?

CiddiGazete- Cumhur İttifakı’nın zeytin dalı uzattığı İYİ Parti’den “Hikmet Tekin” atağı. Siyasi çevrelerde “samimiyet testi” olarak yorumlanan soru önergesinde, şehit Hikmet Tekin’in isminin Bingöl Havalimanı’na verilmesi talep edildi.

İYİ Parti Grup Başkan Vekilleri Dursun Müsavat Dervişoğlu ve Lütfü Türkkan’ın imzaladığı önerge, bugün TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

İYİ Parti’nin önergesinde şu ifadeler yer aldı:

Hikmet Tekin, 11 Aralık 1977 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde, Bingöl’deki oyların yüzde 33’ünü alarak 27 yaşında Bingöl Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir.

Tekin, o dönemdeki emperyalizmin gölgesindeki ayrılıkçı yapılanmanın farkına vararak buna karşı durmuş ve mücadelesini hep bu çizgide sürdürmüştür.

Belediye Başkanı Tekin, başkanlığının 2. yılında, bir Ramazan ayında, 12 Ağustos 1979 günü Bingöl’ün Genç ilçesi İçmeler Mevkii’nde annesi ve kardeşiyle birlikte otomobilinde uğradığı silahlı saldırıda şehit edilmiştir.

Vatanına ve milletine hizmet yolunda şehit edilen Bingöl Belediye Başkanı Hikmet Tekin’in adını yaşatmak, Tekin’in vefatının 41. Yılında büyük önem arz etmektedir.

Bu nedenle, 2013 yılında hizmete giren, şehir merkezine 20 km. uzaklıktaki Bingöl Havalimanı’nın isminin “Şehit Hikmet Tekin Havalimanı” olarak değiştirilmesi şehidimizin isminin yaşatılması açısından yerinde olacaktır.

CEMAL ENGİNYURT'TAN DESTEK AÇIKLAMASI

Daha önce İYİ Parti'nin "Alparslan Türkeş Üniversitesi" de dahil tüm önergelerine "Hayır" oyu veren Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP'den atıldıktan sonra daha farklı tavır sergilemeye başladı.

Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İYİ Parti'nin "Hikmet Tekin Havaalanı" önerisini desteklediğini belirterek,

"Bingöl Havaalanına, ŞEHİT HİKMET TEKİN isminin verilmesini destekliyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin de uygun göreceğini umut ediyorum.

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 14:39
YORUM EKLE