MHP'de Atila Kaya depremi

MHP İstanbul İl Başkanlığı, ülkücü camianın sevilen isimlerinden İstanbul eski milletvekili Atila Kaya'nın partiden ihracı için harekete geçti

MHP'de Atila Kaya depremi

CiddiGazete- MHP İstanbul İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları Genel Başkanlarından, İstanbul eski milletvekili ve MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya'nın ihracı için hamle yaptı.

İstanbul İl Başkanlığı, Atila Kaya'nın ihracını imzaya açtı. Yönetim kurulu üyelerinin kararı imzalaması bekleniyor.

Devlet Bahçeli, geçen aylarda coronavirüse yakalanan ve hastanede tedavi olan Atila Kaya'nın sağlığıyla yakından ilgilenmiş, görevlendirdiği İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Celal Adan'dan her gün bilgi almıştı.

Geçen hafta ise Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, şu an siyasi bir faaliyeti olmayan Atila Kaya'yı "davaya ihanetle" suçlayan sosyal medya paylaşımları yapmıştı.

Ülkücü camianın sevilen isimlerinden Atila Kaya, 10 yılı aşkın süre cezaevinde kaldıktan sonra 1997-2003 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanlığı yaptı. Kaya daha sonra İstanbul'dan üç dönem MHP milletvekili olarak TBMM'de yer aldı.

Babası Rüstem Kaya, sol görüşlü teröristler tarafından şehit edilen Atila Kaya, 4 Ocak 2017'de MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

Öte yandan Atila Kaya'nın, eşinin memleketi Kırım'da olduğu için telefonlara cevap veremediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 13:15
YORUM EKLE