MHP'de bir il başkanı daha bıraktı

MHP Edirne İl Başkanı'ndan sonra, akşam saatlerinde bir istifa haberi daha geldi. Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, "sağlık sorunları" gerekçesiyle istifa etti

MHP'de bir il başkanı daha bıraktı

CİDDİGAZETE

MHP Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu'nun, "işlerinin yoğunluğu" nedeniyle sabah saatlerinde istifasını açıklamasının ardından, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy da akşam saatlerinde "sağlık sorunları"nı gerekçe gösterip istifa ettiğini duyurdu. Mustafa Aksoy, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, "Sayın Devlet Bahçeli Bey’e sonsuz teşekkürlerimi sunar; ömrüm vefa ettiği sürece son nefesime kadar almış olduğu her kararı sorgulamaksızın emrinde olduğumu dost düşman herkesin bilmesini isterim" dedi.

Mustafa Aksoy'un istifasını duyurduğu paylaşımı şöyle:

"Değerli Antalyalı hemşehrilerim, yol yürümekten her zaman onur ve gurur duyduğum dava arkadaşlarım;

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyin takdirleriyle yürütmekte olduğum Antalya İl Başkanlığı görevimi bugün itibariyle gördüğüm lüzum üzerine ve sağlık sebeplerimden dolayı bırakıyorum.

Herkesin bilmesini isterim ki ömrümü adadığım Türk milliyetçiliği ve Türk İslam Ülküsü davama hizmet etme kararlılığım bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edecektir. Şahsıma güvenerek il başkanlığı gibi kutsal ve şerefli bir görevi bizlere emanet eden Türk dünyasının ve Milliyetçi Ülkücü Hareketin Bilge Lideri Genel Başkanım Sayın Devlet Bahçeli Bey’e sonsuz teşekkürlerimi sunar; ömrüm vefa ettiği sürece son nefesime kadar almış olduğu her kararı sorgulamaksızın emrinde olduğumu dost düşman herkesin bilmesini isterim.

Görevimiz boyunca bizlere desteklerini esirgemeyen Genel Başkan Yardımcılarımıza, MYK ve MDK Üyelerimize, İl yöneticilerime, İlçe Başkanlarıma, ülküdaşlarıma ve her biri birbirinden değerli hemşehrilerime bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunarım."

Öte yandan Mustafa Aksoy'un istifasının ardından MHP Antalya İl Başkanlığı'na, Ziraat Mühendisi Hilmi Durgun'un atandığı iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 22:37
YORUM EKLE