MHP'den aday oldu işine geri dönemedi

Elazığ'ın Palu ilçesi Beyhan Beldesi'nde 31 Mart seçimlerinde MHP'den Belediye Başkan Adayı olan Bayram Öztürk, seçimi kaybetmesinin ardından Palu Devlet Hastanesi’ndeki görevine geri dönmek istedi ancak AKP'li yöneticilerden ve milletvekilinden olumsuz cevap aldı

MHP'den aday oldu işine geri dönemedi

CİDDİGAZETE

31 Mart yerel seçimlerinde Elazığ’ın Palu ilçesi Beyhan Beldesi’nde, MHP'den belediye başkan aday olan Bayram Öztürk, seçimi AKP'li rakibi Hüseyin Ataş'a 13 oy farkla kaybetti. Ataş bunun üzerine Palu Devlet Hastanesi'ndeki müdürlük görevine geri dönmek istedi. Geçen süreçte bunun gerçekleşmediğini belirten Öztürk, “MHP adayı olduğum için işime geri dönüş yaptırmadılar. 24 Nisan’da Palu Devlet Hastanesi'ndeki işime geri dönüş müracaatımı yapmıştım ancak dilekçeme İl Sağlık Müdürlüğü hala bir cevap vermedi” dedi.

“AKP'Lİ VEKİLLE GÖRÜŞ” DEDİLER

“MHP’den aday olduğum için işe geri dönüşüme Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ve Palu İlçe teşkilatı engel oldu” diyen MHP'li Bayram Öztürk, “Sağlık İl Müdürü Cahit Polat’ın yanına gittiğimde müdür bey bana milletvekiliyle görüşmem gerektiğini söyledi. Ben de aracılar vasıtasıyla milletvekiline haber gönderdim. AKP'li milletvekili Demirbağ, MHP’den aday olmuş, hastane müdürlüğüne geri dönemez demiş” ifadelerini kullandı.

"KİMİ KİME ŞİKAYET EDECEĞİM?"

Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “MHP’den aday olduğum için müdürlük görevime dönemiyorum. Burada kimi kime şikâyet edeceğimi bile şaşırdım. Palu’da Ak Parti’den seçilen ve sonrasında mazbatası geri alınan belediye başkanı belediyenin makam arabasını kullanıyor, belediyenin işlerini yürütüyor ve yaptığı işleri de sosyal medyada paylaşmasına rağmen kimseden ses çıkmıyor. Böyle bir ortamda kimi kime şikâyet edeceğim?”

“BAKARIZ, HALLEDERİZ, YARDIMCI OLURUZ”

Bu sorun hakkında MHP milletvekillerine de bilgi verdiğini belirten Bayram Öztürk, “Ama onlar da ‘bakarız, hallederiz, yardımcı oluruz' dediler ama şu ana kadar bir gelişme olmadı. Daha önceki seçimlerde Beyhan beldesinde MHP 90 oy alıyordu biz son seçimde 1062 oy aldık. Üç Hilalli bayrağı yükselttiğimiz için sanırım mükâfat olarak da bana sen geri dönemezsin dediler” diye konuştu.

DEMİRBAĞ İDDİALARI REDDETTİ

İddiaları reddeden AKP Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Benimle alakası yok Sayın Bayram Öztürk istifa ettikten sonra orada gündeme gelen Tayfur Açık diye bir isim vardı sağlık müdürlüğü onun atamasını yapmayı düşündüklerini söylediler. Orada yönetim anlayışından dolayı şikâyetler vardı. Biz de kim orada iyi çalışabilecekse onu getirin dedik. Biz neden baskı yapalım. İlçe halkının yönetimle hastaneyle ilgili görüşünü daha net anlamak için atamayı geciktirdik.

Bayram Bey ayrıldıktan sonra bu kişi zaten atanacaktı belirli bir süre bekletildi sonra atandı. Onun dışında bu kişiyi müdür yapın diye kimsenin özel bir baskısı olmadı" dedi.

13 OYLA SEÇİMİ KAYBETMİŞTİ

31 Mart yerel seçimlerinde MHP'den Belediye Başkan Adayı olan Bayram Öztürk, bin 62 oy alırken, AKP'li rakibi Hüseyin Ataş ise bin 175 oy alarak belediye başkanlığı seçimini kazanmıştı.

MHP genel merkezinden konuyla ilgili her hangi bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 15:19
YORUM EKLE