MHP'den Akşener'e fare benzetmesi

Akşener için "fare" benzetmesi yapan MHP Genel Sekreteri Büyükataman, "Hanımefendi! Senden olsa olsa sözde özne olur. İçerisinde senin olduğun cümlenin gerçek öznesi hep meçhul odaklardır" dedi

MHP'den Akşener'e fare benzetmesi

CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'yi eleştirdi.

Bahçeli'nin her konuşmasında kendisinden söz ettiğini vurgulayan Akşener, "Küçük ortak ve arkadaşlarına söyleyeyim, aranıza girmeye niyetim yok endişelenmeyin. Cumhur İttifakı et ve tırnak asla orada olmam, aranıza girmem, merak etmeyin" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Akşener'in bu konuşmasını Twitter hesabından paylaştığı mesajlarla eleştirdi.

Büyükataman şunları kaydetti:

1- Mevlana’nın "Deve ile Fare" hikâyesi, ders çıkartmak isteyenler için ibretle doludur. Kibirli farenin deveye rehberliği, dereyi görene kadardır. Karşılaşılan ilk zorlukta farenin ne kibri kalmıştır ne de üst perdeden konuşması. Devenin arkasına sığınması da cabası…

2- Dev aynasına bakıp kendini dev zanneden İP’in Başkanı da yukarıdaki fareden farksızdır. Sadece konuşan, üretmeyen, hiçbir sorumluluk üstlenmeyen ve alabildiğine eleştirmeyi siyaset zanneden bu sakat anlayış, Türk milleti birliğe ihtiyaç duyduğunda hemen arazi olur.

3- İP’in Başkanı, Sayın Genel Başkanımızı kastederek her konuşmasının öznesinin kendisi olduğunu söylemektedir. Hanımefendi! Senden olsa olsa sözde özne olur. İçerisinde senin olduğun cümlenin gerçek öznesi hep meçhul odaklardır.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 16:18
YORUM EKLE