MHP il başkanı istifa etti

MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa ettiğini duyurdu

MHP il başkanı istifa etti

CiddiGazete- MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılmak zorunda kaldığını belirtti.

Kalp rahatsızlığı olduğuna işaret eden Aydın, şunları kaydetti:

"Daha evvel geçirmiş olduğum kalp rahatsızlığımın bugünlerde yeniden nüksetmesi nedeniyle büyük onurla ve şerefle yürütmekte olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanlığı görevimden bir süreliğine ayrılıyorum.

Bu süreçte beni il başkanlığı görevine layık gören milliyetçi ülkücü hareketin lideri Sayın Devlet Bahçeli Bey'e şükranlarımı arz eder ve liderimize sadakatin kıyamete kadar bizlere şeref olacağını tüm kamuoyuna saygıyla duyururum."

AKP İL BAŞKANINI SERT SÖZLERLE ELEŞTİRMİŞTİ

Öte yandan Yüksel Aydın, daha önce AKP'ye sert eleştirilerde bulunmuş ve AKP Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ile tartışma yaşamıştı.

Aydın, Kastamonu Belediyesi'nde AKP tarafından yapılan harcamalara da tepki göstermişti. AKP Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ise MHP'li Aydın'a şu sözlerle cevap vermişti:

"Sürekli olarak 'Herkes ayağını denk alsın' ifadelerini kullanıyor. Kime ayar vermeye çalışıyorsun? Devlet kurumlarına mı ayar vermeye çalışıyorsun? Eğer onlara ayar vermeye çalışıyorsan, bil ki o devlet kurumlan senin belediyelerin değil. Hepimizin devlet kurumları. Senin vereceğin ayar oralarda geçmez. Bir de ilçemizin birine gidiyor 'burada huzur yok' diyor."

"HUZURU BOZANI GÖRMEK İÇİN AYNAYA BAK"

"Huzuru sağlayan, Türkiye Cumhuriyeti devletinin güvenlik güçleri, savcısı ve hakimidir. Orada huzuru bozan kim? Kendi aynaya dönüp bakmıyor. Orayı karıştıran kim? İlk önce huzuru bozan kendisine baksın, kimseye suç bulmasın."

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI DA GÖREVİNİ BIRAKMIŞTI

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş de Atatürk düşmanı AKP'li yazar Yavuz Bahadıroğlu'nun sosyal medyadan yaptığı açıklamalarına tepki gösterdikten üç gün sonra "akademik çalışmaları"nı gerekçe göstererek "Devlet Bahçeli'ye bağlılığını bildirip" istifa ettiğini duyurmuştu.

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığına 82 gündür atama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 01:25
YORUM EKLE