MHP il başkanından Öcalan çıkışı!

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, "Devlet Bahçeli 'Apo ile yarın görüşülmesi lazım' dese ben hiç tereddüt etmem ve buna uyarım" dedi

MHP il başkanından Öcalan çıkışı!

CiddiGazete- MHP Trabzon İl Teşkilatı, il başkanı Bekir Sıtkı Tarım'ın terörist başı Öcalan ile ilgili yaptığı şok çıkış ile sarsıldı. Tarım'ın, sosyal medyadan yaptığı ve sonradan kaldırdığı paylaşımında, "Liderimiz Devlet Bahçeli'yi dünya çapında bilge bir adam olarak bilirim. Gelecekte siyasi tarih bunu yazacaktır. Bir örnek vermek gerekirse şöyle söyleyebilirim. TV'yi açsak ve karşımızda Devlet Bahçeli 'Apo ile yarın görüşülmesi lazım' dese ben hiç tereddüt etmem ve buna uyarım. Çünkü bilirim ki öyle demişse bu ülke ve bu millet için bu gereklidir. Başka bir şey bilmem" demesi tepkilere neden oldu.

Bekir Sıtkı Tarım'ın, "Milliyetçi Hareket Partisi'ni Devlet Bahçeli'nin getirdiği halini görüyor musunuz? Koskoca CHP'ye metres yaptı Milliyetçi Hareket Partisi'ni" diyen AKP'li Süleyman Soylu'yla çok sayıda fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşması dikkat çekti. Süleyman Soylu'nun 2014 yılında Karabük'te yaptığı konuşma o dönem MHP camiasından büyük tepki görmüş; Soylu, eleştiri yapan ülkücülere tazminat davası açmıştı.

MHP Trabzon kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, Tarım'ın açıklamaları teşkilatta şok etkisi yarattı. Tarım'ın kendi yönetiminden de tepki aldığı öğrenildi.

MHP'li kaynaklar, hem partililerin, hem de yönetim içerisinden bazı isimlerin il başkanının istifa etmesinin doğru olacağını düşündüğünü belirtti.

Diğer yandan son kongrede Trabzon'un Ortahisar ilçesinde MHP ilçe başkan adayı olan ancak genel merkezin tavsiyesi ile çekilen Orhan Bal'dan da konu ile ilgili sert tepki geldi.

Tarım'ın sözleri sonrası şok olduğunu ifaden Bal, Trabzon'un Günebakış Gazetesi'nde yer alan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

- MHP İl Başkanı böyle bir açıklama yapamaz.

- Genel Başkanımız katil Apo için televizyonda böyle bir şey demez.

- 35 bin Mehmetçiğin kanıyla boğulsun.

- Eğer genel başkanımız böyle bir şey desin, bu şehitlerin kanı onu da boğar.

- Genel merkez bu il başkanını hemen görevden alması lazım.

- MHP camiasına söyleyeceği bir şey bulamayan kişinin il başkanlığıyla ne işi var.

- MHP tarihinde böyle ilginç açıklama yapan bir il başkanı olmadı.

- Yazık bu kutlu davaya."

BAHÇELİ, ÖCALAN İÇİN EN SON NE DEMİŞTİ!

İstanbul'da 23 Haziran'da tekrarlanan Büyükşehir Belediye seçimine günler kala terörist başı Öcalan'ın HDP'ye yaptığı tarafsızlık çağrısı gündeme oturmuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin terörist başı Öcalan'ın mektubuna yönelik, "İmralı'da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken terörist başı anlaşılan odur ki, HDP'nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır.

Terörist başının mektubu HDP'nin vahim sapmasına, Zillet İttifakı'na verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur."

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 16:14
YORUM EKLE