MHP ile AKP'nin arasına YHT girdi!

TCDD'nin Yüksek Hızlı Tren (YHT) abonmanlık ücretlerine yaptığı fahiş zamma MHP’den de tepki geldi. Eskişehir Milletvekili Nurullah Sazak, TBMM’ye önerge verdi

MHP ile AKP'nin arasına YHT girdi!
banner654

CiddiGazete- YHT zammına tepkiler sürüyor... MHP Eskişehir Milletvekili Nurullah Sazak, zamla ilgili olarak TBMM'ye soru önergesi verip, “Yapılan zam acilen gözden geçirilmeli” dedi.

MHP'DEN ÖNERGE

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, YHT abonman fiyatlarına yapılan zam ile ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a soru önergesi yöneltti.

Nurullah Sazak, “Yapılan bu zamlar acilen gözden geçirilmeli” dedi ve durumun takipçisi olacağını belirtti. “Bütçesini abonman fiyatlarına göre ayarlayan vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi” gerektiğini vurgulayan MHP'li Sazak, Bakan Cahit Turhan'a şu soruları yöneltti:

- Abonman kartlarına ait indirim oranlarının değişmesi sonucunda yeni fiyatları nedir? 30 günlük abonman fiyatlarına neden yüksek fiyat artışı yapılmıştır? Söz konusu biletlerin indirim oranları neden değiştirilmiştir?

- Özellikle çalışan ve öğrencilerin tercih ettiği abonman kartlarına ait indirim oranlarının gözden geçilerek fiyatlardaki artışın makul düzeye çekilmesi planlanmakta mıdır?

- Halk nezdindeki bilgi kirliliğinin giderilmesi için yeni fiyatların şeffaf bir biçimde kamuoyu ile paylaşılması düşünülmekte midir? İnternet ve mobil satış kanallarında uygulanan indirim tutarı ne kadardır? Bu tutarda bir değişiklik yapılmış mıdır? Business vagonlarda çocuk, genç, öğretmen, basın, 60-64 yaş ve 65 yaş üstü gibi indirimler neden kaldırılmıştır?

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 02:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER