MHP ile DİSK'in afiş gerilimi

Kocaeli'de aynı binada yer alan DİSK'e bağlı Birleşik Metal İş ile MHP Kocaeli İl Teşkilatı arasındaki pankart gerilimi devam ediyor

MHP ile DİSK'in afiş gerilimi

CiddiGazete- MHP Kocaeli İl Teşkilatı, DİSK'e bağlı Birleşik Metal İş tarafından asılan "İstanbul Sözleşmesi Yaşatır" afişinin yanına Devlet Bahçeli'nin "İstanbul Sözleşmesi'nin bir maddesini bile okumayanların, bu tahrik ve tahrip diline saplanması acıklı ve ahlaksız bir halin varlığına delildir, vahim bir işarettir" sözlerinin yer aldığı afişi astı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile feshedilen İstanbul Sözleşmesi sonrasında DİSK'e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası'nın da bulunduğu MHP Kocaeli İl Binası'na "İstanbul Sözleşmesi yaşatır" sloganlı afişi asıldı.

MHP ise söz konusu afişe cevap olarak, aynı binaya astığı pankartta, Devlet Bahçeli'nin fotoğrafını kullanarak, "İstanbul Sözleşmesi'nin bir maddesini bile okumayanların, bu tahrik ve tahrip diline saplanması acıklı ve ahlaksız bir halin varlığına delildir, vahim bir işarettir" sözlerine yer verdi.

Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesinin yerinde bir karar olduğunu belirtmiş, "İstanbul Sözleşmesi beklentileri karşılayamamış, sadra şifa olamamıştır. Sözleşmeyi imzalayıp taraf olmak kadar, çekilmek de imzacı bir ülke adına haktır, hukuki bir tasarruftur. Bu itibarla, İstanbul Sözleşmesi'nin yayınlanmış bir Cumhurbaşkanlığı Kararıyla feshi doğru ve yerinde bir uygulamadır" demişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2021, 16:26
YORUM EKLE