MHP ile İYİ Parti bayramlaşacak mı?

Coronavirüs salgını nedeniyle partilerin bayramlaşma programları video konferans yöntemiyle gerçekleşecek. Balgat'taki yöneticiler, DSP, AKP, BBP, ANAP, SP, DP ve CHP ile görüşecek, İYİ Parti ile bayramlaşmayacak

MHP ile İYİ Parti bayramlaşacak mı?

CiddiGazete- Coronavirüs salgını, siyasi partilerin bayramın ikinci günü yaptıkları geleneksel bayramlaşma yöntemini değiştirdi.

Partiler, her zaman olduğu gibi bayramlaşma programları için heyetler oluşturdu. Bu heyetler belirlenen saatlerde video konferans için bilgisayar başında olacak.

AKP'NİN BAYRAMLAŞACAĞI PARTİLER

AKP'den yapılan açıklamaya göre, Ramazan Bayramı'nın ikinci günü olan 25 Mayıs Pazartesi günü, ilk olarak saat 09.30'da CHP heyeti ile video konferans görüşmesi yapılacak.

CHP'nin ardından sırasıyla MHP, Hür Dava Partisi, Saadet Partisi, BBP, DSP, Demokrat Parti, İYİ Parti, Vatan Partisi, Anavatan Partisi ve Yeniden Refah Partisi temsilcileri ile video konferans görüşmesi ile bayramlaşılacak.

AKP, HDP, DEVA ve Gelecek Partisi ile bayramlaşmayacak. Video konferans görüşmeleri, AKP Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Jülide Sarıeroğlu, Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayşegül Eren Özdemir, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Osman Ağzıkara'dan oluşan heyet tarafından gerçekleştirilecek.

MHP'NİN BAYRAMLAŞACAĞI PARTİLER

MHP genel merkezinin programına göre MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya başkanlığında üç kişilik heyet sırasıyla DSP, AKP, BBP, ANAP, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve CHP heyetleriyle video konferans ile bayramlaşacak.

Görüşmeler 15'er dakika olacak. MHP'nin programına göre HDP, İYİ Parti, DEVA ve Gelecek Partisi ile bayramlaşma olmayacak.

CHP'NİN BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

CHP de DEVA ve Gelecek Partisi'nin de içinde yer aldığı 12 parti ile bayramlaşma için taslak program hazırladı.

Buna göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu başkanlığında bir heyet sırasıyla AKP, DSP, Vatan Partisi, HDP, İYİ Parti, Demokrat Parti, BBP, DEVA Partisi, Saadet Patisi, ANAP, MHP ve Gelecek Partisi heyetleriyle video konferans yoluyla bayramlaşacak.

YORUM EKLE