MHP ile ortak yasa çıkartırız

Macaristan dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk’ün vasiyeti olarak CHP’de bulunan İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devri için MHP ile yasal düzenleme yapacaklarının sinyalini verdi

MHP ile ortak yasa çıkartırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Macaristan ziyaretinin ardından uçakta gazetecilerin gündeme dair sorularını cevapladı. Erdoğan, CHP'nin Türkiye İş Bankası'nda bulunan hisseleriyle ilgili, "MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim" dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması:

"Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum ki. Mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim kuruluna gireceksin ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman. Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim."

YORUM EKLE