MHP ile 'zoraki evlilik' açıklaması!

AKP'li Mehmet Özhaseki, seçim öncesi MHP genel merkezi tarafından ülkücü ilan edilmişti. Özhaseki memleketi Kayseri'de seçimleri değerlendirirken, "MHP ile bizim birlikteliğimiz zoraki evliliğe benziyor" dedi

MHP ile 'zoraki evlilik' açıklaması!

CİDDİGAZETE

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'yken seçimi kaybeden Mehmet Özhaseki'nin Kayseri'de yapığı açıklama dikkati çekti.

AKP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AKP İl Yönetimi, ilçe kadın ve gençlik kolları ile belediye meclis üyelerine yönelik yaptığı toplantıda seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Kayseri Yeni Haber'in "Cumhurbaşkanımız seçim sonuçlarına çok üzüldü" başlıklı manşetinde, Mehmet Özhaseki'nin Kayseri'de bekledikleri oranda bir başarı elde edemediklerini belirtip şunları söylediği aktarıldı:

"Sayın Cumhurbaşkanımız bana Kayseri seçim sonuçlarını sordu, 'niye oylar bu kadar düştü' derken çok üzüldü."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım tarafından, vefatından 22 yıl sonra Başbuğ Alparslan Türkeş'in kabrine götürülen Mehmet Özhaseki, "ülkücü" ilan edilmişti. Yaşar Yıldırım'ın, "ülkücülüğüne kefil olduğu" Özhaseki, MHP ile olan gönül bağını zoraki evliliğe benzetti. Ankara'daki ülkücülerin büyük çoğunluğu, bu PR çalışmasına tepki gösterdi ve oylarını Mansur Yavaş'a verdi.

"MHP İLE BİRLİKTELİĞİMİZ ZORAKİ EVLİLİĞE BENZİYOR"

Kayseri Yeni Haber'in manşetinde Özhaseki'nin MHP ile ilgili şu değerlendirmeleri de aktarıldı:

"MHP ile bizim birlikteliğimiz zoraki evliliğe benziyor. Kızla oğlan birbirini sevmez ama evlenmek zorunda kalırlar. Bizimki de tıpkı onun gibi bir şey."

İŞTE O GAZETE:

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 04:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER