MHP'li belediye başkanı ihraç edildi

Kaynaşlı Belediyesi'nin "Milli Görüşçü" belediye başkanı Birol Şahin, Kadın Milli Voleybol Takımı'nın kıyafetleriyle ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşım sonrasında sevk edildiği Disiplin Kurulu tarafından MHP’den ihraç edildi

MHP'li belediye başkanı ihraç edildi

CiddiGazete- Düzce'nin Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Kadın Milli Voleybol Takımının kıyafetleri ile ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımdan sonrası MHP Düzce İl Teşkilatı Yönetim Kurulu kararı alarak kesin ihraç talebi ile Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Şahin, Düzce MHP teşkilatında disiplin kurulu olmayışı nedeniyle, MHP Sakarya İl Disiplin Kurulu'na, 3 Mart 2020 tarihinde sözlü savunma yaptı. MHP Sakarya İl Disiplin Kurulu da oy birliği ile Başkan Birol Şahin’i partiden ihraç etti.

Başkan Şahin, sosyal medyadan yaptığı açıklamada ihraç olduğunu duyurarak, “Allah'u Teala'nın tesettürle ilgili bir ayetini paylaştığımdan dolayı MHP'den ihraç edilmem benim için bir onurdur, bir şereftir, benim için büyük bir belgedir. Beni ihraç edenler Allah'a ve halka nasıl hesap verirler onu bilemiyorum. Kararı kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Biz belediye başkanı olarak görevimize devam ediyoruz. Allah bizimledir, halkımızın desteği yanımızdadır. Bizim bir davamız var, bu dava uğruna canımızı bile feda ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 12:06
YORUM EKLE