MHP'li belediye başkanına şok

Çorum'un İskilip ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Ali Sülük, Belediye Meclisi'nde bulunan 5 MHP'li ve 4 AKP'li meclis üyesi tarafından Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet edildi

MHP'li belediye başkanına şok

CiddiGazete- Çorum'un İskilip ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Ali Sülük, Belediye Meclisi'nde bulunan 5 MHP’li ve 4 AKP'li meclis üyesi tarafından Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet edildi.

Yedi MHP ve dört AKP'li üyeden oluşan İskilip Belediye Meclisinde bulunan 5'i MHP'li toplam 9 kişi, Ali Sülük hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Dokuz Meclis Üyesi, belediyede yapılan iş ve işlemler ile belediyeye bağlı olan işletmeler mezbaha, marangozhane, düğün salonu, aşevi, tamirhane gibi birimlerde yapılan işlerle ilgili olarak yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları olduğunu ileri sürdü.

KOMİSYON DAHA FAZLASINI TESPİT ETTİ

Meclis üyeleri, rutin denetlemeler ve iddiaların araştırılması için 4 Şubat'ta 5 kişilik denetleme komisyonu kurulduğunu belirterek, "Bu kapsamda yapılan araştırma ve incelemelerde söz konusu iddialardan daha fazla usul eksikliği ve suç duyurusunda bulunulması gerektirir iş ve işlemlerin olduğuna rastlanmıştır" ifadelerini kullandı. Dilekçede, hazırlanacak olan denetleme raporunun da savcılığa verileceği belirtildi.

KİMİN SUÇU VARSA CEZALANDIRILSIN

Meclis üyeliği sorumluluğu, millet sevdasının yarattığı vicdan rahatsızlığı nedeniyle suç duyurusunda bulunmaya karar verdiklerini açıklayan meclis üyeleri, "İskilip Belediyesi dahilindeki tüm işletme ve bağlı kuruluşlar ile belediyenin yaptığı iş ve işlemlerdeki her türlü usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarının gerçeklik durumunun ortaya çıkması ve bu kapsamda suçu veya ihmali bulunan ilgili ve sorumluların cezalandırılması ile İçişleri Bakanlığınca müfettiş görevlendirilerek inceleme yapılabilmesi adına suç duyurusunda bulunuyoruz" ifadelerini kullandılar.

Meclis üyeleri yapılacak inceleme ve soruşturması sonucunda ihmal veya kastı bulunan kişiler hakkında da dava açılmasını talep ettiler.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 14:14
YORUM EKLE