MHP'li belediye başkanının raporu savcılıktan döndü

Cumhur İttifakı'ndan Aliağa Belediye Başkanı seçilen Serkan Acar, makamında MHP'li Meclis üyesini darp etti, sonra gidip "dövüldüm" diye rapor aldı; savcılık inanmadı!

MHP'li belediye başkanının raporu savcılıktan döndü

CiddiGazete- Makamına çağırdığı MHP'li belediye meclis üyesini istifa etmedi diye döven MHP'li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın olaydan iki gün sonra "beyninden" darbe aldığı şeklindeki raporu savcılığa gönderdiği ortaya çıktı. Rapora Aliağa Savcılığı inanmadı.

Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine göre; MHP'li başkan Serkan Acar, 28 Kasım'da makamına çağırdığı MHP'li Belediye Meclis Üyesi Fatih Kürşad Kaplan'dan istifa etmesini istedi. Kaplan, istifaya yanaşmadı.

Öfkelenen Acar, iddiaya göre önce masayı, sonra Kaplan'ı yumrukladı. Özel kalem müdürü, Kaplan'ın ellerini tutarken; Acar ve çaycısı, Kaplan'ı dövdü. Şikayetçi olmaması için baskı uygulanan Kaplan, meclis üyeliğinden istifa etti.

Belediye Başkanı Acar'ın, dayaktan iki gün sonra Aliağa Devlet Hastanesi'nden rapor aldığı belirlendi. Raporda, Acar'ın kafasından darbe aldığı öne sürülerek, "beyin cerrahisi yönünden yaralanması basit tıbbi müdahale ile giderilemez" diye yazıldı.

BAŞHEKİM VEKİL ADAYI

Bu raporun içeriğine inanmayan Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı, 3 Aralık'ta Aliağa Emniyet Müdürlüğü'ne gönderdiği yazıda şöyle dedi:

"Yaralanmanın nerden ve ne şekilde olduğuna ilişkin bir tespitin yapılmadığı, beyin cerrahisi yönünden nasıl yaralandığına ilişkin bir bulgu olmadığı anlaşıldığından, raporun yeniden incelenerek, yeni raporun gönderilmesi rica olunur."

Raporu düzenleyen Aliağa Devlet Hastanesi'nin başhekimi Yalçın Koçyiğit, 2018'de MHP'den milletvekili adayı olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2020, 00:54
YORUM EKLE