MHP'li belediyeden TÜGVA'ya ücretsiz kafe tahsisi

Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir kafe ücretsiz olarak 5 yıllığına Bilal Erdoğan'ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı'na devredildi

MHP'li belediyeden TÜGVA'ya ücretsiz kafe tahsisi

CiddiGazete- Şehzadeler ilçesinde, mülkü Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Fatih Parkı'ndaki bir kafenin ücretsiz olarak 5 yıllığına TÜGVA'ya devri, geçen mart ayı başında belediye meclisinde gündeme gelmiş, meclis komisyonunda AKP'li ve MHP'li üyelerin oylarıyla kabul edilmişti.

Millet İttifakı ortakları CHP'li ve İYİ Partili meclis üyeleri tarafından kabul edilmeyerek şerh konulmasına karşın söz konusu kafenin devri, komisyonda kabul edilerek dünkü meclis toplantısında gündeme getirildi.

MHP'li Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün'ün oylamaya sunması sonucu Cumhur İttifakı ortaklarının üyeleri tarafından oy çokluğuyla kafenin ücretsiz olarak TÜGVA'ya devri gerçekleşti.

TÜGVA tarafından yatırım yapılarak hayata geçirileceği belirtilen "Geleceğin Gençliği, Genç Merkez ve İcathane" projelerinin halka, öğrencilere açık ve ücretsiz olması, 6 ay içerisinde başlanmadığı takdirde tahsisin sonlandırılması şartıyla 5 yıl süreyle bedelsiz olarak TÜGVA'ya tahsis edildiği kaydedildi.

"HORMONLU VAKIF"

CHP'li meclis üyesi Bülent Mersinli konuya ilişkin "Belediyenin en güzel arazilerinden birini 'hormonlu bir vakıf' olan, tartışmalara neden olan ve bir siyasi partinin adeta arka bahçesi olan vakfa ücretsiz olarak devrettiler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 20:23
YORUM EKLE