MHP'li belediyenin elektriği kesildi

MHP'li Akçakoca Belediyesi ve bağlı tesislerin elektriği 6.5 milyon TL'lik borcu nedeniyle kesildi. CHP'li Belediye Meclisi üyeleri, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'a kandil hediye etti

MHP'li belediyenin elektriği kesildi

CiddiGazete- MHP'li Akçakoca Belediyesi ve bağlı tesislerin elektriği 6.5 milyon TL'lik borcu nedeniyle Sakarya Elektrik Dağıtım Şirketi (SEPAŞ) tarafından kesildi. CHP'li Belediye Meclisi üyeleri, Belediye Başkanı Okan Yanmaz'a kandil hediye etti.

Akçakoca Belediye Meclisi toplantısı öncesinde, SEPAŞ ekipleri tarafından hizmet binası ve diğer tesislerinin elektriği kesildi. Meclis toplantısı, jenaratör yardımıyla yapılabildi. Toplantıda Belediye Muhasebe Müdürü Ferhat Küçük, belediyenin toplam 140 milyon lira borcu olduğunu, çalışanların 2 aylık maaşı ile 5 ikramiyesinin de ödenemediğini söyledi. Küçük, Ramazan ayı içinde çalışanlara tek maaş verebileceklerini belirtti.

CHP'Lİ ÜYELER BAŞKANA KANDİL HEDİYE ETTİ

CHP'li Belediye Meclis üyeleri, belediyenin elektriğinin kesilmesi nedeniyle Başkan Okan Yanmaz'a kandil hediye etti. Toplantı sonrasında ANKA Haber Ajansı'na konuşan CHP'li bir üye, "MHP il teşkilatları bizim genel başkanımıza kandil göndermişlerdi. O kandillerden bir tanesini Başkan Yanmaz'a takdim ettik" dedi.

CHP'li Meclis üyesi Özgür Seçkin, Akçakoca Belediyesi'nin 6,5 milyon lira borcu olduğunu ifade ederek, "2 yıl önce elektrik borcunu yapılandırmışlardı. Yapılandırma ödenmeyince kesilme yoluna gidildi. Bu sorunun çözülme yolu siyasetle mi olur bilemem ama bu gidişat iyi değil. Akçakoca Belediyesi borçlarından dolayı daha kötüye gidiyor. Belediye çalışanlarının maaş almaması ayrı bir sıkıntı. Biz ilk önce personel maaşının ödenmesini, giderlerin azaltılmasını önemsiyoruz. Hâlâ personel çokluğumuz var, maaş ödememezlik var, elektrik borçları var, sıkıntılar daha çok artacak gibi görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2022, 05:02
YORUM EKLE