MHP'li Deniz Güçer'e piyango

Devlet Bahçeli'nin danışmanları Yıldıray Çiçek ve Metin Özkan'ın eğitim seviyeleri yeterli olmadığı için MHP, RTÜK üyeliğine Deniz Güçer'i aday gösterecek

MHP'li Deniz Güçer'e piyango

CiddiGazete- RTÜK'te MHP'li ve AKP'li üyelerin görev süreleri Temmuz ayında dolacak. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP ve AKP gruplarına bir yazı göndererek adaylarını bildirmelerini istedi.

AKP'de iki adayın belirlenmesi süreci devam ederken, MHP'nin adayı için TBMM Grup Danışmanı Deniz Güçer'in ismi ön plana çıktı.

RTÜK'te mevcut MHP temsilcisi Esat Çıplak'ın uzun süreden beri görev almasından dolayı yeniden aday gösterilmeyeceği, onun yerine Deniz Güçer'in MHP'yi temsil edeceği iddia edildi.

Bahçeli'nin basın danışmanlığını yapan Yıldıray Çiçek'in lise terk, Metin Özkan'ın da ortaokul terk oldukları için RTÜK üyeliği şartlarını taşımadıkları, bu nedenle TV sektörünü de yakından tanıyan İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olduğu iddia edilen Güçer'in isminin öne çıktığı belirtildi.

48 yaşındaki Deniz Güçer, TBMM'den grup danışmanı olarak 7 bin lira civarında maaş alırken, RTÜK üyeliğine seçildiğinde kazancı yaklaşık üç katına çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2021, 06:06
YORUM EKLE