'MHP ve Ülkü Ocakları kapatılsın'

PKK terör örgütünün siyasi arenadaki temsilcisi HDP'nin İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Ülkü Ocakları ve MHP'nin "terör"den kapatılmasını istedi!

'MHP ve Ülkü Ocakları kapatılsın'

CiddiGazete- HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, büyük bir gafa imza atarak Ülkü Ocakları ve MHP'nin "terörden" kapatılmasını istedi.

Bazı Avrupa ülkelerinin gerçekte olmayan Türk milliyetçisi ve ülkücü teşkilatları kapatma kararını örnek gösteren Ali Kenanoğlu, Türkiye'de yargı bağımsızlığı olmadığını da savundu.

PKK'nın terör faaliyetleri karşısında suskun kalan isimlerden Kenanoğlu, Türkiye'nin "demokratik" bir ülke olmadığını belirtti.

Son yıllardaki yönetim zaafiyetinden dolayı, Ülkü Ocakları ve MHP'ye sızan bazı isimlerin gerçekleştirdiği saldırıların faturasını kurumsal yapıya kesen Ali Kenanoğlu, sosyal medya hesabında şu skandal ifadeleri kullandı:

"Ülkü Ocakları'nın Avrupa ülkelerinin çoğunda kapatılması bize gösteriyor ki; Türkiye'de yargı bağımsız olsa, Türkiye adil ve demokratik bir ülke olsa, Ülkü Ocakları ve onu sahiplenen MHP terör faaliyetlerinden dolay kapatılır."

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 20:20
YORUM EKLE