MHP yerel seçim startını 21 Nisan'da verecek

AK Parti'yle "Cumhur ittifakı" yapan Devlet Bahçeli, ekibini yerel seçimlere hazırlık amacıyla Kızılcahamam'da toplayacak. Bir günlük kampa il başkanları, milletvekilleri ve MYK üyeleri katılacak

MHP yerel seçim startını 21 Nisan'da verecek
banner654

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin il başkanları, milletvekilleri ve MYK üyeleriyle, 21 Nisan'da yerel, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine yönelik "seçim stratejisini" belirlemek amacıyla Kızılcahamam'da günübirlik toplantı gerçekleştirecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, il başkanları, milletvekilleri ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleriyle, 21 Nisan'da, başta yerel seçim olmak üzere cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine yönelik "seçim stratejisini" belirlemek için Kızılcahamam'da bir araya gelecek.

Yerel seçimlere hazırlık amacıyla 12. olağan kurultayın ardından teşkilatları, il ve ilçe başkanlarını talimatlandıran parti, bu kampla bir anlamda yerel seçim startını da vermiş olacak.
"Seçim stratejisi" dışında Türkiye'nin siyasi gündeminin de ele alınacağı kampta, Bahçeli'nin özellikle yerel seçimlere yönelik mesajlar vermesi bekleniyor. MHP lideri, geçen hafta Başkanlık Divanı toplantısında, divana 2019'da yapılacak seçimlere yönelik "seçim stratejisi" hazırlamaları talimatını vermişti.

Mevcut belediyeler değerlendirilecek

Yerel seçim için aday belirlemede önceliği mevcut belediye başkanlarına verecek olan MHP, bu kapsamda parti genel merkezinde mevcut belediyeleri değerlendirmek üzere çalışma başlattı.

Çalışma çerçevesinde, MHP'li belediye başkanlarının, taahhütlerini ne ölçüde yerine getirdiklerine ilişkin hazırladıkları ve parti genel merkezine gönderdikleri dosyalar inceleniyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER