MHP’de 4 istifa, bir görevden alma

Balıkesir İl Başkanı'nın istifasının ardından, bugün de Edirne, Antalya ve Çanakkale il başkanları istifa etti, Konya il başkanı ise görevden alındığını duyurdu

MHP’de 4 istifa, bir görevden alma

CİDDİGAZETE

MHP'de yaprak dökümü başladı. Dün Balıkesir İl Başkanı Orhan Dereli, genel merkez tarafından istifa ettirildi. Bugünün ilk istifa haberi ise Edirne'den geldi. Süleyman Ferhatoğlu, işlerinin yoğunluğunu öne sürüp istifa ettiğini söyledi. Akşam saatlerinde de Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, "sağlık" sorunları olduğunu söyleyip, istifasını duyurdu.

Çanakkale MHP İl Başkanı Hakan Pınar da seçimlerdeki başarısızlık ve eşinin rahatsızlığından dolayı istifa ettiğini belirtti.

Günün son haberi Konya'dan geldi. MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek yaptığı açıklamada, Devlet Bahçeli’nin takdiriyle yürüttüğü il başkanlığı görevinin, yine Bahçeli’nin takdiriyle son bulduğunu açıkladı.

Bu durumun bir nöbet devri olduğunu ifade eden Murat Çiçek, “Önemli olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de dediği gibi bayrağı lekelemeden, yere düşürmeden teslim edebilmektir. Bu çerçevede görevimi yaptığımı ve yine bu çerçevede görevimi teslim ettiğimi düşünüyorum. Bundan sonra da davam ile liderimiz Bahçeli’nin emrindeyim. Yine bugüne kadar birlikte görev yaptığım tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Murat Çiçek'in görevden alındığını duyurduğu paylaşımı şöyle:

04.07.2014 tarihinden bu tarafa MHP Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ'nin takdiri ile yürütmekte olduğum MHP Konya il Başkanlığı görevim yine Liderimizin takdiri ile bugün itibari ile son bulmuştur.

Sonuçta bu bir nöbet devridir ve önemli olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in de dediği gibi Bayrağı lekelemeden yere düşürmeden teslim edebilmektir.

Bu çerçevede görevimi yaptığımı ve yine bu çerçevede görevimi teslim ettiğimi düşünüyorum. Bundan sonra da davamın ve Liderimiz Dr. Devlet BAHÇELI'nin emrindeyim.

Yine bugüne kadar birlikte görev yaptığım tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

BİR İSTİFA DA ÇANAKKALE’DEN!

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, görevinden ayrıldığını duyurdu. İstifasını sosyal medya hesabından paylaşan Pınar, gerekçeyi seçimdeki başarısızlık ve eşinin rahatsızlığı olarak açıkladı. Pınar, istifasıyla ilgili şunları söyledi:

“Yaklaşık 43 aydır büyük bir onur ve şerefle yürütmekte olduğum İl Başkanlığı görevinden affımı talep etmiş bulunmaktayım. Bu süreç içerisinde birlikte görev yaptığım İl Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma ve çalışmaktan büyük bir onur duyduğum İlçe Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Makamlar ve koltuklar geçicidir, göreve geldiğim ilk günden bu yana bu hissiyatla hareket ederek, aslolanın Türk Milletine ve Türk Milliyetçiliği Ülkü ve İlkelerine hizmet olduğu bilinciyle ilk günden bu yana görev yapmaya gayret ettim. Talihsiz bir dönemde ve ihanetin en yoğun yaşandığı bir süreçte görev yapmış olmanın getirdiği yük Seçimlerde alınan sonuçlar ve Seçim öncesi iddialı beyanlarımız ve başarısızlık neticesinde vermiş olduğumuz bağlayıcı taahhütler ve tabi en önemlisi eşimin rahatsızlıkları bu kararı almamda etkili olmuştur. Bundan sonraki Siyasi yaşamım Lidere sadakat şerefimizdir anlayışından zerre taviz vermeden ve Lider Teşkilat Doktrin anlayışı çerçevesinde Milliyetçi Ülkücü Hareketin ve Türk Milletinin bir neferi olarak devam edecektir.”

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 01:51
YORUM EKLE