MHP’den tuhaf FETÖ eleştirisi!

CHP ve İYİ Parti'nin "FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın" önergesini AKP ile birlikte reddeden MHP'nin genel başkan yardımcısı Feti Yıldız, “Polis, bekçi, çaycı, çorbacı FETÖ’cüler hakkında soruşturma açıldı ama ne hikmetse FETÖ’cü bir siyasetçi hakkında soruşturma yok” dedi

MHP’den tuhaf FETÖ eleştirisi!

CiddiGazete

AKP ile birlikte, "FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması" için TBMM'ye verilen soru önergesini reddeden MHP'den, şimdi de "Neden araştırılmıyor" çıkışı yapıldı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, bugüne kadar birçok meslek mensubunun FETÖ soruşturması geçirdiğini belirterek, “Polis, bekçi, çaycı, çorbacı FETÖ'cüler hakkında soruşturma açıldı ama ne hikmetse FETÖ'cü bir siyasetçi hakkında soruşturma yapılmadı” dedi.

TBMM'de ele alınan Anayasa Mahkemesi ve Sayıştay bütçeleri üzerinde konusan Yıldız, şimdiye kadar FETÖ bağlantılı 3 bin 900 hakim-savcının meslekten ihraç edildiğini, ancak bu kişilerin verdiği kararların geçerli sayılarak infaz ve icra edildiğini de söyledi.

ARAŞTIRILMISINI AKP VE MHP KABUL ETMEDİ

Yıldız, şu eleştiriyi yaptı: “FETÖ’yle mücadelede iki eksik var. Biri, FETÖ’cü hâkimlerin verdiği kararlar yeniden gözden geçirilmeli. İkincisi de polis, bekçi çaycı, çorbacıda olan FETÖ’cüler hakkında soruşturma açılmış, takip yapılmış ancak ne hikmetse FETÖ’cü bir siyasetçi hakkında soruşturma yapılmamış. Elbette her kuruma sirayet eden bu hainler siyasette de vardır, behemehâl temizlenmelidir.”

MHP-CHP TARTIŞMASI

Yıldız'ın, CHP'nin güvenlik soruşturmaları konusunda AYM'ye yaptığı iptal başvurusunu eleştirmesi ise tartışmaya neden oldu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Herkesi potansiyel terörist görmeyin. PKK'nın Türkiye'yi bölmeye gücü yetmez ama senin gibi insanların kafası yüz kere yeter” dedi.

Bu sözlere MHP sıralarından "yuh" ve "hadi ordan" şeklinde karşılık verildi.

MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül ise “Şikâyet ettiğimiz, devletin kurumlarına hain terör örgütünün sızmış olması değil mi? O zaman bunlarla bağlantılı olanlar varsa, devlet kurumlarınca işe alımında bunların bilinmesinden CHP niye rahatsız” diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 00:25
YORUM EKLE