Mısır'la buzlar eridi! 'Kardeşim' Sisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile Mısır arasında diplomatik temasların başladığını açıkladı. Çavuşoğlu, "Herhangi bir ön koşul Mısırlılardan da gelmedi bizden de herhangi bir ön koşul şu anda gitmedi" dedi

Mısır'la buzlar eridi! 'Kardeşim' Sisi

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhammed Mursi'ye darbe yapan Abdulfettah es-Sisi'yle buzları eritti.

TRT Haber'e konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile Mısır arasında diplomatik temasların başladığını açıkladı. Çavuşoğlu "Taraflar bir ön koşul mu öne sürüyorlar? Bir türlü o beklenen somut görüşmeler başlamıyor" sorusuna şu cevabı verdi:

"Herhangi bir ön koşul Mısırlılardan da gelmedi bizden de herhangi bir ön koşul şu anda gitmedi. Bir ön koşul yok, ama yıllarca bağlar kopuk olunca, bir günde hiç bir şey olmamış gibi hareket etmek de o kadar kolay olmuyor. Yavaş yavaş görüşerek bir yol haritası belirleyerek ve o konularda adım atarak oluşuyor...

Yıllardır ister istemez bu kadar kopuk olunca bir güven eksikliği de oluyor. Yani bu normal, iki tarafta da olabilir. O nedenle belli bir strateji çerçevesinden, yol haritası çerçevesinden görüşmeler oluyor.

Hem istihbarat hem diplomatik düzeyde temasımız var. Önümüzdeki günlerde yine diplomatlar düzeyinde de istihbarat düzeyinde de görüşmeler olacak."

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2021, 11:26
YORUM EKLE