Muhalefet yol haritası için buluşacak

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Erhan Usta, “Bugün saat 17.30'da muhalefet partileri olarak yan yana geleceğiz Meclis'te. Bir yol haritası çıkaracağız” dedi

Muhalefet yol haritası için buluşacak

CiddiGazete- İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Erhan Usta, “Bugün saat 17.30'da muhalefet partileri olarak yan yana geleceğiz Meclis'te. Türkiye ekonomisini değerlendirme toplantısı yapacağız. Şu ana kadar cevap gelen CHP, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi. Bir değerlendirme toplantısı olacak. Büyük ihtimalle bir yol haritası çıkaracağız” dedi.

Erhan Usta, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında ekonomik ve siyasi gündemi değerlendirdi.

‘POLİTİKANIZI PİYASA İLE PAYLAŞIN’

Uygulanan ekonomi politikalarının piyasa ile paylaşılması gerektiğini belirten Usta, “Piyasa ile bunun bir iletişimini yapın. Nihayetinde piyasayı inandıramadığınız zaman uyguladığınız politika veya model -bir model olduğunu düşünmüyorum da- doğru olsa bile siz piyasa oyuncularını buna inandıramadığınız zaman netice alma imkanınız yok. Bunu bile yapmaktan aciz bir durum var. Yaptıkları şey her ne ise bunun anlatılması lazım” dedi.

‘BUNU SİZ OLUŞTURDUNUZ SAYIN ERDOĞAN’

Gazete Duvar'ın aktardığına göre Erhan Usta sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu işler meydan okuyarak olmaz. Veya birilerini düşman göstererek, ‘mandacılık' diyerek, ‘Yeni bir kurtuluş mücadelesi yapıyoruz’ diyerek bu işler olmaz. Kurtuluş mücadelesini bu ülke 100 yıl önce yaptı. Biz bir istila mı yaşıyoruz da kurtuluş mücadelesi yapılıyor? 20 yıldır siz bu ülkeyi yönetiyorsunuz. Eğer bir kurtuluş mücadelesi yapılacak bir durum oluştuysa bunu siz oluşturdunuz Sayın Erdoğan ve kabinesi.”

‘PİYASADA FİYAT OLUŞAMIYOR’

Fiyat dalgalanmalarından ticari hayatın olumsuz etkilendiğine dikkat çeken Usta, “Şu an piyasada fiyat oluşamıyor. Alan da satan da fiyat veremiyor. Belli ölçüde mal satmak da istemiyorlar. Dün akşam saat 22.00 gibi benzin istasyonlarında ‘Mazot, benzin yok' denildi. Çünkü ‘Fiyat artacak, niye satayım?' Böyledir bu, herkes stoklamaya bakar çünkü her gün fiyat arttığı bir dönemde veya yerine yenisini koyamayacaksa, yenisini pahalıya alacaksa elindekini satmak istemez.

‘BUNLAR KRİZ DÖNEMLERİDİR’

Türkiye varlık içerisinde bir kıtlığa doğru gidiyor. Bugün saat 17.30'da muhalefet partileri olarak yan yana geleceğiz Meclis'te. Türkiye ekonomisini değerlendirme toplantısı yapacağız. Şu ana kadar cevap gelen CHP, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi. Bir değerlendirme toplantısı olacak. Büyük ihtimalle bir yol haritası çıkaracağız. İnsan bazen her şeye hemen alışıyor ama 12-13 lira dolar kuru demek, kurun bir günde yüzde 10 değer kaybetmesi çok olağanüstü şeyler. Bunlar kriz dönemleridir."

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 09:33
YORUM EKLE