Muharrem İnce'den flaş karar

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, parti yönetimindeki altı ismin istifasının ardından olağanüstü kurultay kararı aldı

Muharrem İnce'den flaş karar

CiddiGazete- Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, parti yönetimindeki 6 ismin istifasının ardından olağanüstü kurultay toplanacağını açıkladı.

İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “17 Mayıs 2021’de kurduğumuz Memleket Partimiz, yaşadığı tüm sancılı süreçlere rağmen kısa sürede seçime girme hakkını kazandı. Bu aşamada yaşanan kuruluş sancılardan kurtulmak için Olağanüstü Kurultayımızı toplayacağız. Birlikte başaracağız. Geleceğimizi geri alacağız” ifadelerini kullandı.

İSTİFA EDENLER

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, Genel Sekreter Prof. Dr. Hakkı Akalın, Parti Meclisi-Danışma Kurulu Üyesi ve Kurucu Üye Meryem Şengül Kala, MYK Üyesi ve Parti Genel Saymanı Serkan Ufuk Akgün, MYK Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu ve Parti Meclisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray görevlerinden istifa etmişti.

İSTİFA GEREKÇESİ

Öte yandan Prof. Dr. Gaye Usluer, istifa gerekçesini Twitter hesabından paylaştığı şu mesajla açıkladı:

“KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Gün küçük olsun bizim olsun zamanı değil.

Ya kazanılacak, ya da kazanılacak bir seçim sürecinin içindeyiz.

Aksi düşünülemez, düşünülmemeli.

Ülkemiz için köprüden önce son çıkış gibi görünen, alternatifi ya da aksini düşünmek bile istemeyeceğim sürece, isteyerek ya da istemeyerek olumsuz katkıda bulunuyor olmak en büyük endişem.

Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisi’nden istifa ettiğimi bilgilerinize sunuyorum.

Süreçteki yol arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum.

Aydınlık bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve huzurlu bir gelecek dileklerimle saygılar sunarım.”

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2022, 10:17
YORUM EKLE