Muharrem İnce tarih verdi

Son günlerin en çok konuşulan isimlerinden Muharrem İnce, düzenlediği basın toplantısında "Biz Türkiye'ye yeni bir seçenek sunuyoruz. Bugün başlattığım hareketin adı 'Bin Günde Memleket Hareketi'dir" dedi ve 4 Eylül tarihini işaret etti

Muharrem İnce tarih verdi

CiddiGazete- Pazar günü yeğeninin düğünü öncesi basın mensuplarına “Herkes eteğindeki taşı döksün. Önümüzdeki hafta basın toplantısı düzenleyeceğim” diyen CHP’li Muharrem İnce, Ankara’da kameraların karşısına geçti.

Konuşmasına Ahmed Arif'in “Hasretinden prangalar eskittim” şiiriyle başlayan Muharrem İnce’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

- Herkes konuştu. Bilen de konuştu, bilmeyen de konuştu. Şimdi Muharrem İnce konuşacak.

- Ekonomideki başarıyı buzdolabı satışına bağlayan bir cumhurbaşkanı var. Oysa buzdolabının içindekiler önemli…

- Türkiye’yi bu hale lider partileri getirdi. Türkiye’nin hem iktidar hem de muhalefet sorunu vardır. Bu kötü gidişattan CHP de nasibini almıştır.

- CHP Genel Başkanı kurultayda konuşmacıları dinlememiştir. Kurultay iradesini tanımayan bir genel başkanımız var.

- Bir siyasi parti “Ömrüm CHP’yle mücadeleyle geçti” diyenlere değil kendi öz evlatlarına emanet edilmeli.

- Türkiye’nin sorununu ne tek adam iktidarı, ne tek adam muhalefeti çözebilir. Türkiye seçeneksiz değildir, Saray rejimine mahkum değildir.

- CHP’den ayrılsam bile partiyi kurtarmak için ayrılırım. Biz Türkiye’ye yeni bir seçenek sunuyoruz. Bugün başlattığım hareketin adı 'Bin Günde Memleket Hareketi'dir.

- Bu hareket gücünü, yönünü, finansmanını milletten alacak. Bu hareketi 4 Eylül’de Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde Sivas’ta başlatacağız.

Muharrem İnce, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşadıklarını ise şu sözlerle anlattı:

- İki yıldır arkadaşlarım kırıldı, onları kırdım. Seçim gecesi neredeydim? Zonguldak’a mitinge gidiyorum, Rıza Yalçınkaya arkadaşımı miting hazırlığı için gönderdim. Rıza Yalçınkaya arkadaşım aday listesinde yok bana yakın olduğu için. Takımı Genel Başkan yapıyor, oyuna ben çıkıyorum. Hangi moralle miting yapacağım?

KAZANAMAYAYIM DİYE ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR

- Televizyonlarda bir Kemal Bey’in bir benim reklamım var. Kemal Bey’in reklamı neden konuyor, aday benim. Dünya siyaset tarihinin en büyük mitingini yapıyoruz. Bana yakın isimleri aday yapmıyorlar, örgütlere para vermiyorlar. Ben kazanamayım diye elinden geleni yapıyorlar.

DÖRT MİLYON OY ÇÖPE GİTTİ

- 4 milyon oy çöpe gitti. Erdoğan 1,5 milyon az oy alsaydı seçim ikinci tura kalacaktı. 4 milyon oyu sokağa bırakmışlar, benden çıkıp yalan söylememi istediler

- Bana neredeydin diye sonralardan özür diliyorum krizi yönetemedim ama bana veri vermediler.

- CHP’nin iktidarı demek, CHP Genel Başkanı’nın cumhurbaşkanı olmasıdır. Eğer Erdoğan’ın arkadaşlarından biri cumhurbaşkanı olacaksa, bu CHP iktidarı olmaz ki... Sayın Genel Başkan’ın cumhurbaşkanı olma iddiası yoksa, CHP iktidara yürüyor diyemeyiz. Son seçimi bize Kürt vatandaşlarımız kazandırdı. Onlara teşekkür ediyorum.

Öte yandan Muharrem İnce, basın toplantısının sonunda gazetecilerden soru kabul etmedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 08:30
YORUM EKLE