Muharrem İnce’den Kaftancıoğlu’na tepki

Muharrem İnce, Canan Kaftancıoğlu’nun sözleriyle başlayan tartışmaya dair, "Mustafa Kemal, ön addır. Atatürk soyadıdır. Kimin haddine Mustafa Kemal demek" dedi

Muharrem İnce’den Kaftancıoğlu’na tepki

CiddiGazete- CHP’li Muharrem İnce, '1000 Günde Memleket Hareketi' kapsamında Eskişehir'i ziyaret etti. Burada esnaf ve vatandaşlarla görüşen İnce, gazetecilerin sorularını da cevapladı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili açıklamalarını değerlendiren Muharrem İnce şunları söyledi:

"Benim adım Muharrem İnce. Benden küçük biri bana 'Muharrem' diyebilir mi, diyemez. Çünkü babası yaşındayım. Muharrem benim ön adım. Bir soyadım var. Benden bahsederken Muharrem İnce diyebilirsin, Muharrem amca diyebilirsin, Muharrem bey diyebilirsin. Mustafa Kemal, ön addır. Atatürk soyadıdır. Kimin haddine Mustafa Kemal demek. Soyadını söylemeye mecbursun. Muharrem İnce'ye bile Muharrem diyemezken, Mustafa Kemal Atatürk'e Mustafa Kemal demek kimin haddine. Bu ülkenin kurucusunun adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Kimse bu lafları etmemelidir, edemez. Ederse, cahillikten öte bir şey olur."

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 11:00
YORUM EKLE