Muharrem İnce’den Semih Yalçın’a cevap

Muharrem İnce, Semih Yalçın’ın “bukalemun” benzetmesine ilişkin, “Kaba ve çirkin sözlere cevap vermeye gerek duymuyorum” ifadelerini kullandı

Muharrem İnce’den Semih Yalçın’a cevap

CiddiGazete- CHP’li Muharrem İnce, "1000 Günde Memleket Hareketi" gezileri kapsamında Amasya’yı ziyaret etti.

Muharrem İnce, Türk Tabipleri Birliği ve Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli ile ilgili açıklamalarını eleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın, “Çapınıza bakmadan MHP ve liderine dil uzatan sizin gibi siyaset bukalemunları teker teker temizlenecek” sözlerine cevap verdi.

Muharrem İnce, “Hepimizin elinde akıllı telefonla var, artık akıllı fabrikalar var. Akıllı telefonların, fabrikaların ve şirketlerin olduğu bir dönemde akıllı siyaset lazım. Siyasi tartışmaların içerisinde mizah var mı, bir zeka kırıntısı var mı diye bakarım.

Bir siyasetçi, başka bir siyasetçiyi taşı gediğine oturtmalıdır. İçinde şaka, mizah ve zeka olmalıdır, onu köşeye sıkıştırmalıdır, gülümsetmelidir.

Bunlar varsa siyaseten cevap veririm, bunlar da akıllı siyasettir. Yoksa kaba sözler artık eski model siyasetçilerin işidir.

Kaba ve çirkin sözlere cevap vermeye gerek duymuyorum.

Zeka ve mizahı kullanarak taşı gediğine oturtacak şekilde, karşıdakini sarsacak şekilde, onu düşündürtecek şekilde bir açıklama olursa cevap veririm.

Kaba sözler benim işim değil” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 14:08
YORUM EKLE