banner395
banner424

Muhsin Başkan dualarla anıldı

Kahramanmaraş'ta 10 yıl önce helikopterinin suikaste uğraması sonucu hayatını kaybeden BBP'in Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Taceddin Dergahı'ndaki kabri başında ailesinin de katıldığı törenle yad edildi... Törene, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş da katıldı

Muhsin Başkan dualarla anıldı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Taceddin Dergahı'nda bulunan kabrindeki anma törenine, Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, oğlu Furkan Yazıcıoğlu, kızı Firuze Yazıcıoğlu, ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu, ablası Maviş Ocak, partililer ve sevenleri katıldı.

Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından ailesi, Yazıcıoğlu'nun kabrine karanfil bıraktı.

MÜCADELESENİ SON NEFESİMİZE KADAR SÜRDÜRECEĞİZ

Gülefer Yazıcıoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun büyük bir davası, fikriyatı ve hayalleri ile taviz vermediği bir ülküsü ve duruşunun olduğunu söyledi. Yazıcıoğlu'nun hayatı boyunca en zor şartlarda bile taviz vermeden hak bildiği mücadelesini son nefesine kadar sürdürdüğünü ifade eden Gülefer Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

"Muhsin Başkan, her türlü zorluğa, işkencelere ve zulme rağmen dimdik durdu. Davasına hizmet etti, davasını kendisine hizmet ettirmedi ve gönülleri fethetti. Biz ailesi olarak günlük siyasetten uzak duruyoruz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki suikast süreciyle ilgili her türlü detayı, Yazıcıoğlu ailesi olarak yakından takip ediyoruz. Mevcut delillere göre dava açılmasını ve suçluların tarafsız ve bağımsız yargı önünde hesap vermesini bekliyoruz. Evet, tam 10 yıldır sabırla bekliyoruz."

Konuşmanın ardından anma etkinliğine katılanlar tekbir getirerek, dua etti.

Anma etkinliği nedeniyle Taceddin Dergahı önünde Türk Kızılayı çorba, Anadolu Sen Konfederasyonu lokma, sevenleri ise lokum ve gül suyu dağıttı.

Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopter, 25 Mart 2009'da Çağlayancerit mitinginin ardından Yozgat'a giderken Keş Dağı'na düşürülmüş, bölgede yapılan arama çalışmaları sonrasında Yazıcıoğlu'nun yanı sıra Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, İsmail Güneş ve Pilot Kaya İstektepe'nin cansız bedenleri Kurudere Kanlıçukur mevkiinde bulunmuştu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin katıldığı dünkü anma töreninde Muhsin Yazıcıoğlu'nun ailesi yer almamıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84