banner445

Mühür Ekrem İmamoğlu'nda

31 Mart yerel seçimlerini önde tamamlayarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'na İl Seçim Kurulu mazbatasını verdi. İmamoğlu daha sonra Saraçhane'ye gelerek belediye başkanlığı mühürünü Mevlüt Uysal'dan aldı

Mühür Ekrem İmamoğlu'nda

AKP'nin dün İstanbul İl Seçim Kurulu'na yaptığı mazbata başvurusu reddedildi. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na mazbatası verilmesi için İl Seçim Kurulu'na davet edildi.

Ekrem İmamoğlu, mazbatasını almak üzere Çağlayan'daki Adalet Sarayı'na geldi. İmamoğlu'na eşi ve partililer eşlik etti. Mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu'nun belediye başkanlığı resmileşti.

Çağlayan Adliyesi'nde Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapan İmamoğlu, "16 Milyon İstanbullunun mazbatasını alıyorum" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU SARAÇHANE'DE AÇIKLAMA YAPACAK

İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilk konuşmasının ise Saraçhane'de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasında yapacağı öğrenildi.

RESMİ OLMAYAN İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI DA BELLİ OLDU

İstanbul'da 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçları da belli oldu.

İstanbul İl Seçim Kurulu'nun birleştirme tutanaklarına göre; Ekrem İmamoğlu 4 milyon 169 bin 765; Binali Yıldırım'ın ise 4 milyon 156 bin 036 oy aldı. Aradaki fark 13 bin 729 olarak gerçekleşti.

İstanbul'daki seçimlerin galibi Ekrem İmamoğlu oldu. İmamoğlu, saat 18.00'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında gelerek törenle görevi AKP'li Mevlüt Uysal'dan devraldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner457

banner84