'Mümin sarayda oturmaz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan, ekonomik sıkıntılar yaşayanlar için, "Müminin görevi varlıkta şımarmamak, yoklukta sabretmektir" diyen Erdoğan'a sert cevap

'Mümin sarayda oturmaz'

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, coronavirüsü yenen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı ziyaret etti. İki genel başkan, görüşme sonrası basın toplantısı düzenledi.

Kılıçdaroğlu ve Babacan bir muhabirin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomik sıkıntılar yaşayanlar için ‘Müminin görevi varlıkta şımarmamak, yoklukta sabretmektir. Gerçek mümin acıyı bal eyleyendir’ dedi. Bu sözleri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna şu cevabı verdi:

Kemal Kılıçdaroğlu: Mümin alçakgönüllüdür. Mümin kul hakkı yemez. Mümin, bu ülkede yatağa aç giren çocuklar var ise Saray’da oturmaz. Bir insanın söylemiyle eyleminin örtüşmesi gerekiyor. Söylemi farklı yaşam tarzı farklıysa orada riya vardır, ikiyüzlülük vardır. Dolayısıyla Erdoğan’ın söylemlerinin ciddiye alınacağını düşünmüyorum.

Ali Babacan: Hükümetlerin görevi, vatandaşlarımızdan yokluk karşısında sabretmesini istemek değil, mümkün olduğunca en yüksek refah sevisini sunmaktır. Bunu yapamayıp da yokluğa karşı sabredin diye nasihatte bulunmak bir hükümetin görevi değildir diye düşünüyorum.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 13:08
YORUM EKLE