Musab Turan AA'dan kovdu

Bakanlar Mustafa Varank ve Bekir Pakdemirli'ye "Ak Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu'dan daha mı küçük" diye soran AA muhabiri Musab Turan'ın iş akdi fesh edildi

Musab Turan AA'dan kovdu

CiddiGazete- Anadolu Ajansı Muhabiri Musab Turan'ın "kamikaze" tarzı sorusu beklendiği gibi kovulmayla sonuçlandı.

Anadolu Ajansı'ndan yapılan açıklamada; Musab Turan'ın kovulduğu, hakkında nöbetçi cumhuriyet savcılığına "terör örgütü üyesi olup olmadığının araştırılması için" suç duyurusunda bulunulduğu, gri pasaportunun ve basın kartının iptali için de ilgili kurumlara bildirim yapıldığını duyuruldu.

AA Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Bir basın toplantısında muhabir kriterleri ile basın-meslek ilke ve ahlakıyla uyuşmayacak şekilde soru soran ve bu sırada kendi sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak bu siyasal propaganda eylemini icra eden Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan’ın iş akdi fesh edilmiştir.

Basın toplantısını kendi sosyal medya hesabından canlı yayınlayarak, "Haber temelli her türlü bilgi veya istihbaratı, kaynağı ne olursa olsun Ajansla paylaşmadan ve yayınlanmadan, kişisel hesaplarından duyurmazlar" ilkesini çiğnemiştir.

Adı geçen şahıs, bu eylemiyle, Anadolu Ajansı’nın iş sözleşmesindeki "Çalışanlarımız tarafsızlık, doğruluk ve güvenilirlik ilkelerini zedeleyecek veya kurumsal bütünlüğüne gölge düşürecek ya da maddi veya manevi kayba uğratacak nitelikteki haber, fotoğraf, görüntü, görüş ve yorumlardan uzak dururlar" maddesini de ihlal etmiştir.

Şahıs hakkında herhangi bir terör örgütüne üye olup olmadığının araştırılması amacıyla da nöbetçi Cumhuriyet savcılığına ihbarda bulunulmuştur.

Ayrıca "Gri Pasaport" ve "Basın Kartı"nın iptali konusunda ilgili kurumlara Turan hakkında bildirim yapılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 20:59
YORUM EKLE