Mustafa Canlı hayatını kaybetti

İSTAÇ Genel Müdürü ve 25. dönem MHP Gümüşhane Milletvekili Mustafa Canlı, tedavi gördüğü hastanede coronavirüse yenik düştü. Canlı, Gümüşhane'de defnedilecek

Mustafa Canlı hayatını kaybetti

CiddiGazete- Gümüşhane Belediye eski Başkanı ve 25. dönem MHP Gümüşhane milletvekili Mustafa Canlı, coronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

MHP'den Gümüşhane Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Canlı, daha sonra milletvekili olarak TBMM'de bulundu. Canlı daha sonra İYİ Parti'ye geçti.

31 Mart seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı olan Mustafa Canlı, kazanamayınca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağlı İSTAÇ'a genel müdür olarak atandı.

CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

Mustafa Canlı için 27 Eylül 2020 Pazar günü (yarın) saat 11.00'de İstaç AŞ. Genel Müdürlük binasının önünde helallik alınacak. Ardından Canlı'nın naaşı, defnedilmek üzere memleketi Gümüşhane'ye götürülecek.

MUSTAFA CANLI KİMDİR?

25 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane Yukarı Alıçlı Köyü’nde doğan Mustafa Canlı, 1983 yılında yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Uzun yıllar Türkiye Elektrik Kurumu'nda görev yapan Canlı, 18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde MHP'den Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi ve üç dönem belediye başkanlığı yaptı.

2015 yılında MHP'den milletvekili seçilen Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İyi Parti Gümüşhane belediye başkan adayı oldu.

7 Ağustos 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSTAÇ AŞ Genel Müdürü olarak göreve başladı.

EKREM İMAMOĞLU AÇIKLAMA YAPTI

Twitter hesabından paylaşım yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli çalışma arkadaşımız, İSTAÇ Genel Müdürümüz Mustafa Canlı’yı Covid sebebiyle kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Kendisine Allah’tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve İBB ailemize başsağlığı dilerim."

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020, 15:27
YORUM EKLE