Mustafa Destici de İyi Parti'ye yürüdü!

Devlet Bahçeli'den sonra, Cumhur İttifakı bileşenlerinden Mustafa Destici de İyi Parti'yi hedef alan açıklamalara başladı. Destici İyi Partilileri, HDP'ye karşı sessiz kalmakla suçladı

Mustafa Destici de İyi Parti'ye yürüdü!

CiddiGazete- BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Destici, coronavirüs salgınının tüm dünyada sürdüğünü belirterek, "Şimdi en son 'Mu' varyantı diye bir varyantla karşı karşıyayız. Günlük vaka sayılarına, ölüm oranlarına baktığımızda istediğimiz, beklediğimiz, özlediğimiz düşüşleri göremiyoruz. Vatandaşlarımızdan aşı karşıtı propagandalara itibar etmemelerini istiyoruz" dedi.

Destici, HDP hakkında açılan kapatma davasına da değinerek, "CHP'yi anlıyoruz. İYİ Parti'ye ne oluyor? Hiç siz İYİ Parti Genel Başkanı'nın ya da üst düzey yöneticilerin ağzından HDP'nin PKK'nın siyasi uzantısı olduğunu, PKK tarafından kurulduğunu ve bunun için de kapatılması gerektiğini duydunuz mu? Halbuki bize göre bu bir vatan borcudur.

Mehmetçik nasıl o dağlarda terörle mücadele ediyor ve şehit oluyorsa, biz de siyasi zeminde bu mücadelemizi yapacağız. Eğer PKK bir siyasi parti kurmuşsa bunun kapatılması için hepimiz ortak bir duruş sergileyeceğiz. Bu anlamda Anayasa Mahkemesi'nin de elini güçlendireceğiz" diye konuştu.

Destici ayrıca seçim barajı tartışmalarına ilişkin ise "Hiçbir şekilde baraj olmamalıdır. Onun için seçim barajı sıfırlanmalıdır. Seçim kanunlarının merkezinde demokrasi olmalıdır" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güven ÖZGÜL
Güven ÖZGÜL - 3 hafta Önce

Destici olmuş DESTECİ!
Meral Hanım HDPyi Pkk nın yanında konumlandiriyoruz, HDP terör partisidir, mesafe koysun diye TV 100 de açıklamalarda bulunmuştu. Sen ac youtubeyi izle. ZIRRIKI!