Ne olacak MHP'lilerin hali!

Ülkücülerin devletin yönetim kademesinde görev almasına izin vermeyen Bahçeli, yeni kabine hazırlayan Erdoğan'ın "Bakan gönderin" önerisini de kabul etmedi

Ne olacak MHP'lilerin hali!

CiddiGazete- Deniz Zeyrek, Sözcü'deki yazısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli arasında yaşanan görüşmenin detaylarını aktardı.

Zeyrek, şu ifadeleri kullandı:

Cumhur İttifakı'nın iki partisi bir hafta arayla büyük kongre toplayınca, Ankara'da "iktidar kanadında 18-24 Mart haftası çok önemli gelişmeler olacak" beklentisi oluşmuş.

MHP kanadı bu bilgiyi teyit etmese de AK Parti tabanında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın MHP lideri Devlet Bahçeli'yle görüşmelerinde kabine için isim istediği, ancak Bahçeli'nin kabul etmediği konuşuluyor.

Belli ki AK Parti tabanı, Erdoğan'ın parti yönetimiyle birlikte kabinesini de değiştirmesini bekliyor. Parti yönetimindeki önemli bazı isimlerin kabineye alınması isteniyor.

İkinci bir beklenti de Aile ve Çalışma, Kültür ve Turizm, Çevre ve Şehircilik gibi bakanlıkların ayrılması. Böylece mevcut bakanlar yerinde kalsa dahi üç ya da dört yeni isim kabineye girebilecek.

Siz de göreceksiniz, bugünden mart sonuna dek en çok iktidar partilerindeki değişimleri kabine değişikliği ihtimallerini konuşacağız.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 14:12
YORUM EKLE